Kanoe airētājs Lagzdiņš izcīna bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā 1000 metru distancē
Talantīgais kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš.
2017. gada 24. jūnijs, 19:22

Latvijas kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš sestdien Serbijā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā 1000 metru distancē.

Startējot A finālā, Lagzdiņš finišu sasniedza pēc trīs minūtēm un 56,308 sekundēm, sacensību uzvarētājam Rihoram Maisjukam no Baltkrievijas zaudējot 3,088 sekundes, kamēr no otrās vietas ieguvēja Jana Kavaļauska, kurš pārstāv Krieviju, atpaliekot par nedaudz vairāk nekā sekundi.

Zīmīgi, ka Lagzdiņš pēc medaļas iegūšanas, nedaudz vairāk nekā pēc pusstundas kopā ar Matīsu Ozolu startēja arī 1000 metru A finālā kanoe divniekiem, kur viņi sākotnēji tika ierindoti astotajā vietā deviņu laivu konkurencē, jo vieni konkurenti tika diskvalificēti, taču vēlāk sacensību organizatori lēmumu mainīja, diskvalifikāciju atceļot, tāpēc Latvijas duets tika ierindots devītajā vietā.

Tikmēr U-23 vecuma grupā B finālā 1000 metru distancē smaiļotājs Aldis Vite ieņēma sesto vietu, kas viņu kopvērtējumā ierindoja 15.pozīcijā.

Savukārt vēlāk sestdien, kad notika pusfināla sacensības 200 metru distancēs, vietu A finālā junioriem izcīnīja kanoists Ansis Grišāns un smailīšu divnieks Edvards Ceipe/Kristofers Lamberts.

Grišāns uzvarēja pusfināla braucienā, tuvāko sekotāju Patriku Kovaļski no Polijas apsteidzot par piecām sekundes desmitdaļām, kamēr Ceipe/Lamberts savā pusfinālā finišēja otrie, uzvaru guvušajam Baltkrievijas duetam zaudējot 0,380 sekundes.

Tāpat pusfinālos startēja vēl vairāki Latvijas airētāji, taču tālāk netiekot. Kanoe vieniniekos juniorēm Jūlija Gutova pusfinālā palika ceturtā, jeb pirmā aiz svītras, lai tiktu A finālā, no trešās pozīcijas atpaliekot par nieka četrām sekundes simtdaļām, kamēr smaiļotāja Sabīne Cirša savā pusfinālā palika astotā, netiekot pie iespējas airēt B finālā.

U-23 vecuma grupā kanoists Dāvis Iļjins pusfinālā ieņēma astoto vietu, netiekot starp trim labākajiem, kas tika A finālā, bet smaiļotāja Laura Skukauska savā pusfināla braucienā palika pirmspēdējā - astotā, paliekot pirmā aiz B fināla svītras.

Pirms tam ceturtdien priekšsacīkstēs Lagzdiņš vieniniekos uzvarēja savā priekšsacīkšu braucienā, bet divniekos viņa un Ozola laiva savā priekšbraucienā bija otrā, A finālu automātiski sasniedzot trim ātrākajām laivām.

Pērn Lagzdiņš guva piekto vietu pasaules junioru čempionāta 1000 metros, bet kontinenta meistarsacīkstēs viņš gan individuāli, gan divniekos ar Ozolu bija ceturtais.

Dienas otrā pusē notiks pusfinālu sacensības 200 metru distancēs.

Savukārt svētdien Ozols individuāli un kanoe divnieks Ansis Grišāns/Artūrs Belans cīnīsies junioru sacensību A finālā 500 metru distancē.

Latviju Belgradā notiekošajā Eiropas čempionātā junioriem un U-23 grupā kopā pārstāv 19 sportisti.