Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Devītā raunda beigās tiesnesis beidzot nolēma pārtraukt cīņu un pasludināt Mairi Briedi par uzvarētāju.

Briedis 9. raundā ar tehnisko nokautu pieveic izturīgo Durodolu. FOTO 57

Citi sporta veidi
2016. gada 15. maijā 01:58 2016. gada 15. maijā 01:58
Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis naktī uz svētdienu "Arēnā Rīga" skaistā cīņā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas, tādējādi kļūstot par obligāto pretendentu uz Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem).

Pateicoties uzvarai, Briedis savā īpašumā ieguva arī WBC Sudraba jostu.

Jau cīņas pirmajā raundā abi bokseri bija ļoti aktīvi, nekautrējoties no uzbrukumiem. Briedis sākumā gan vairāk izvēlējās otrā numura lomu un gaidīja, kad nigērietis uzbruks, taču ik pa laikam latvietis izpildīja bīstamus sitienus Durodola virzienā. Abi bokseri cīņas sākumā izcēlās ar savu ātrumu un bija acīmredzams, ka šis ir nopietnākais pretinieks līdzšinējā Brieža karjerā. Lai arī Latvijas sportists nekautrējās uzbrukt, viņš bija ļoti piesardzīgs un reti kad ļāva nigērieša sitienam sevi sasniegt.

Otrā raunda beigās Briedis no pretinieka saņēma spēcīgu sitienu ar labo roku, taču latvietis par katru cenu nemetās pretuzbrukumā, bet gan nogaidīja īsto brīdi. Kopumā pirmajos raundos starp bokseriem bija līdzīga cīņa, bet Durodols bieži centās izmantot savu labo roku, turklāt pāris sitienus no tiem latvietis arī izlaida cauri.

Ceturto raundu Briedis uzsāka ļoti aktīvi, veicot daudz bīstamu un turklāt precīzu sitienu Durodola virzienā un pretinieks vairs neizskatījās tik pārliecinoši. Ceturtajā raundā nigērietis pārsvarā aizsargājās, taču tā beigās Latvijas bokseris no savas aktivitātes jau izskatījās nedaudz saguris, tomēr šis raunds pagāja pilnīgā Brieža zīmē.

Piektajā raundā Durodola centās uzbrukt, taču Briedis diezgan veiksmīgi izvairījās no pretinieka sitieniem, turklāt latvietis ik pa brīdim atbildēja ar bīstamām kombinācijām. Sestajā raundā Nigērijas bokseris jau vairs neizskatījās tik svaigs, kamēr Briedis bija pārņēmis iniciatīvu un bieži veica sitienus pa galvu. Šī raunda beigās Latvijas sportists izpildīja skaistu kreisā āķa sitienu, kas Durodolu nolika uz ceļgaliem, taču pretinieks pēc tam piecēlās kājās.

Septītā raunda ievadā Durodols kļuva aktīvāks un veica divus bīstamus sitienus pa Brieža žokli, taču latvietis pretinieka centienus apstādināja ar pretuzbrukumiem. Šī raunda beigās Latvijas bokseris trāpīja par nigērieša žokli un pēcāk turpināja savus uzbrukumus, jo sāncensis garām laida daudz sitienu.

Arī astotajā raundā Briedim atkal piederēja liels pārsvars, jo viņš veica lieliskus sitienus, un pēc viena no tiem nigērietis manāmi sagrīļojās. Desmitā raunda sākumā Latvijas bokseris atkal gandrīz noguldīja Durodolu uz grīdas un šķita, ka cīņa tūlīt noslēgsies ar nokautu, tomēr tā nenotika un duelis turpinājās.

Briedim piederēja ļoti liels pārsvars, taču Durodols bija izturīgs un ne par ko nebija gatavs krist uz zemes, bet desmitā raunda beigās tiesnesis beidzot nolēma pārtraukt cīņu un pasludināt Latvijas bokseri par uzvarētāju.

Kā zināms, piektdien notika oficiālā svēršanās, kurā Briedis svēra 90,3 kilogramus, bet Durodolam bija 90,05 kilogrami.

Līdzšinējais pasaules čempions WBC versijā bija krievs Dmitrijs Drozds, kurš guva traumu un zaudēja titulu. Jaunais šīs kategorijas čempions tiks noskaidrots 29.maijā, kad brits Tonijs Beljū cīnīsies ar Ilungu Makabu no Kongo, bet pēc tam paredzams, ka Briedis sacentīsies ar šī pāra spēcīgāko bokseri.

Brieža pārstāvji jau iepriekš izteikušies - ja bokseris iegūs iespēju cīnīties par pasaules čempiona jostu, Latvijā šāda līmeņa sacensības vairs nebūs iespējams noorganizēt, tāpēc šī, iespējams, var kļūt par pēdējo reizi ilgā laikā, kad sportistu iespējams redzēt, sacenšoties dzimtenē.

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis savā profesionālajā karjerā 20 cīņās guvis 20 uzvaras, 17 reizes pretinieku nokautējot.

Tikmēr 35 gadus vecais Durodols 25 cīņās guvis 22 panākumus, turklāt 20 reizes spējis uzvarētos dueļus noslēgt priekšlaicīgi.

Savā iepriekšējā cīņā Durodols novembrī uzvarēja vienu no populārākajiem krievu bokseriem Dmitriju Kudrjašovu, kurš pirms tam bija uzvarējis visos 18 karjeras dueļos. Turklāt šo uzvaru Durodols guva "pretinieka laukumā" Kazaņā, nopelnot WBC Sudraba jostu.

Profesionālajā boksā Durodols debitēja tikai 2011.gadā, bet amatiera karjerā viņa spilgtākais sasniegums ir dalība 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Smagā svara kategorija ir pēdējā pirms supersmagās, un tieši tajā latvietis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru. Savā iepriekšējā cīņā Briedim februārī "Arēnā Rīga" ļoti pārliecinoši izdevās sakaut Dienvidāfrikas Republikas pārstāvi Deniju Venteru, kļūstot par Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) starpkontinentālās čempiona jostas īpašnieku smagajā svarā.

Maira Brieža pretinieks Durodols ierodas Rīgā

LETA/Foto: Mārtiņš Ziders, Ieva Čīka/LETA, Ieva Lūka/LETA,

Citi šobrīd lasa

Notiesāto pēdās: Kā šobrīd izskatās pamestajā Šķirotavas cietumā? 9
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 15
Skatīt visus komentārus