Dāņi uzvar kazahus un izdzēš Latvijas cerības uz ceturtdaļfinālu; Vācija uzvar ungārus
Dāņu uzvara pār kazahiem nozīmē, ka Latvijai arī ar uzvaru pamatlaikā pār Norvēģiju nepietiks ceturtdaļfināla sasniegšanai.
2016. gada 16. maijs, 22:40

Dānijas hokeja izlase Krievijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) spēlē pirmdien pārspēja Kazahstānas valstsvienību, tādējādi laupot Latvijai iespēju turpināt cīņu par ceturtdaļfinālu, kamēr Vācija uzveica sīksto Ungārija un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā.

Maskavā notiekošā A apakšgrupas turnīra duelī Dānija uzvarēja ar 4:1 (3:0, 1:1, 0:0).

Latvijas izlasei pēc sešām spēlēm ir seši punkti, kamēr apakšgrupas ceturtās vietas turētājai Dānijai ir 11 punkti septiņās spēlēs, kas nozīmē, ka Latvijai arī ar uzvaru pamatlaikā pār Norvēģiju nepietiks ceturtdaļfināla sasniegšanai.

Pirmā perioda sākumā dāņi ieguva iespēju spēlēt vairākumā četras minūtes pēc kārtas, ko devītajā minūtē izmantoja Markuss Lauridsens. Nākamo desmit minūšu laikā Dānija guva vēl divus vārtus, kad ar precīziem metieniem atzīmējās Janiks Hansens un Niklass Jensens.

Otrajā trešdaļā Kazahstānas naturalizētais kanādietis Naidžels Douss vienus vārtus atguva, bet perioda vidū Nikolajs Ēlers atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Dueļa trešajā nogrieznī komandas vārtus neguva, un uzvaru ar 4:1 svinēja dāņi.

Jau vēstīts, ka Krievijas hokeja izlase pirmdien ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārspēja Latvijas valstsvienības nākamo pretinieci Norvēģiju. Iļja Sorokins Krievijas izlases vārtos tvēra visas 27 norvēģu mestās ripas.

A apakšgrupā pa 15 punktiem sešās spēlēs izcīnījušas Čehija un Krievija, kas par diviem punktiem apsteidz Zviedriju. Dānijas kontā ir 11 punkti, astoņus punktus guvusi Šveice, bet seši punkti ir Latvijai. Piecus punktus izcīnījusi Norvēģija, bet divi punkti ir Kazahstānai, kas pametīs elites divīziju.

Rītdien Latvijas izlase spēkosies pret Norvēģiju, kas arī zaudējusi cerības uz ceturtdaļfinālu, Čehija eksaminēs ceturtdaļfināla pretendenti Šveici, bet Krievija tiksies ar Zviedriju.

Tikmēr Sanktpēterburgā notiekošā B apakšgrupas turnīrā mačā Vācija ar 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) uzveica sīksto Ungāriju, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Mača rezultātu pirmā perioda vidū atklāja Ištvāns Sofrons, bet otrā puslaika 12.minūtē Patriks Hāgers panāca neizšķirtu. Trešās trešdaļas sākumā Deniss Reils izvirzīja vadībā Vācijas izlasi, taču pēc četrām minūtēm Kevins Vērs izlīdzināja spēles rezultātu.

Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām vācieši guva trešos vārtus, kad precīzs bija Konstantīns Brauns. Nonākuši iedzinējos ungāri nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un 33 sekundes pirms finālsvilpes Marsels Gočs raidīja ripu tukšos pretinieku komandas vārtos, panākot rezultātu 4:2.

Vācija ceturtdaļfinālā spēlēs pēc piecu gadu pārtraukuma. 2011.gadā Vācija izcīnīja septīto vietu, bet vēl gadu pirms tam savu skatītāju priekšā aizkļuva līdz pusfinālam, taču finišēja ceturtā, kas ir izlases labākais sasniegums kopš 1953.gada.

Tikmēr ungāri 2008.gadā uzvarēja pēc spēka otrās divīzijas turnīrā, pirmo reizi kopš 1939.gada nodrošinot vietu elitē. Lielu artavu ceļazīmes izcīnīšanā deva komandas kapteinis Gābors Očkai, kurš neilgi pirms 2009.gada čempionāta mira ar sirdstrieku. Palikuši bez kapteiņa ungāri zaudēja vietu spēcīgāko komandu pulkā, kur atgriezties izdevās vien pateicoties pērn izcīnītajai otrajai vietai pirmās divīzijas A grupā.

Jau vēstīts, ka vēl vienā B apakšgrupas spēlē Kanāda ar rezultātu 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) uzveica Franciju. Kanādas izlases vārtsargs Kelvins Pikārs šajā spēlē atvairīja visus 13 Francijas izlases hokejistu metienus, bet paši kanādieši pa pretinieku vārtiem meta 46 reizes.

B apakšgrupā līderēm Kanādai un Somijai ir 18 punkti sešās spēles. Trešā ar 13 punktiem ir Vācija, kas par četriem punktiem apsteidz ASV. Seši punkti ir savainojumu nomocītajai Slovākijai, piecus punktus guvusi Francija, bet pa trim punktiem ir Ungārijai un Baltkrievijai.

Otrdien ASV ar Slovākiju spēkosies par ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, Baltkrievija pret Franciju mēģinās saglabāt vietu augstākajā divīzijā, bet B grupas līderes Somija un Kanāda aizvadīs savstarpēju maču.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas izlasēm apakšgrupas sacensībās garantē pa septiņām spēlēm. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 17.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām. Jau pašlaik ir skaidrs, ka augstāko divīziju pametīs A apakšgrupas vājākā komanda un tās vietā nāks Slovēnija, bet no B apakšgrupas nevar izkrist Vācija un Francija, kas pasaules čempionātu uzņems nākamajā gadā. Ja B grupā pēdējā vietā nepaliks Vācija vai Francija, vietu nākamās sezonas augstākās divīzijas turnīrā nodrošinās arī Itālija.

LETA/Foto: EPA/LETA, AFP/Scanpix/LETA