Gulbis Ženēvā apspēlē Baltijas labāko tenisistu lietuvieti Beraņķi
Baltiešu duelī Gulbis bija pārāks ar rezultātu 7-5, 7-5, izcīnot ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs.
2016. gada 16. maijs, 23:40

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Ženēvas ATP "World Tour 250" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā pirmdien uzvarēja lietuviešu pirmo numuru Ričardu Beraņķi.

Tenisisti dueli iesāka ar tīri uzvarētiem geimiem, bet trešajā geimā lietuvietis lauza Gulbja servi. Turpinājumā sportisti uzvarēja pie savām servēm, turklāt devītajā geimā Beraņķis ieguva setbumbu, ko gan nerealizēja.

Desmitajā geimā Gulbis pie pretinieka serves panāca neizšķirtu, kā arī izmantoja savu nākamo servi. Arī 12.geimā latvietis uzvarēja pārliecinoši, panākot 7-5.

Otrajā setā līdz pat 12.geimam sportisti uzvarēja pie savām servēm, turklāt neviens no baltiešiem netika pie breikbumbām. Tiesa, 12.geimā Gulbis uzvarēja pie pretinieka serves, un svinēja setā uzvaru ar rezultātu 7-5, triumfējot arī mačā.

Par iekļūšanu pamatturnīra otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 20 ATP ranga punktus.

Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar horvātu Marinu Čiliču, kurš izlikts ar trešo numuru un no pirmās kārtas ir atbrīvots.

Gulbis ar Beraņķi līdz šim savā starpā nebija spēlējuši.

Gulbis šonedēļ ATP rangā ieņem 76.vietu, bet Beraņķis atrodams 52.pozīcijā un ir labākais no Baltijas tenisistiem.

Gulbis startēja pagājušajā nedēļā notikušajā Romas "Masters 1000" turnīrā, kurā pirmoreiz šosezon guva trīs uzvaras pēc kārtas - latvietis vispirms divas uzvaras izcīnīja kvalifikācijā, bet pēc tam pamatturnīra pirmajā kārtā pārspēja arī horvātu veterānu Ivo Karloviču. Savukārt otrajā kārtā latvietis pēc teicama pirmā seta ar 6-3, 4-6, 5-7 otro reizi desmit dienu laikā piekāpās Francijas tenisistam Lukam Pujē, kurš turpinājumā aizkļuva līdz turnīra pusfinālam.

Pirms šī turnīra Gulbis bija zaudējis sešos mačos pēc kārtas, bet trīs panākumus pēc kārtas viņš izcīnīja pirmoreiz kopš pērn oktobrī notikušā Vīnes turnīra.

Tikmēr Beraņķis kopš februāra spēlējis tikai "Challenger" sērijas turnīros, triumfējot sacensībās Dienvidkorejā un Ķīnā, bet sacensībās Izraēlā aizkļūstot līdz finālam. Tas ļāvis viņam sasniegt jaunu karjeras rekordu ATP rangā.

Latvijas tenisistam sezonas pirmā puse bijusi neveiksmīga, jo viņš ATP pamatturnīros spējis izcīnīt tikai četras uzvaras 13 mačos. Savukārt, ņemot vērā arī kvalifikācijas turnīrus, Gulbis šosezon guvis deviņas uzvaras 20 cīņās.

Tiesa, Gulbis neveiksmīgi sācis jau otro gadu pēc kārtas, tāpēc ilgāku laiku viņam nebija jāaizstāv lielāks punktu skaits. Pērn Gulbis šajā nedēļā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Nicas turnīrā, tāpēc šoreiz viņam jāaizstāv 45 pasaules ranga punkti.

Turnīrs Ženēvā pērn notika pirmoreiz kopš 1991.gada. Šoreiz tajā ar pirmo numuru izlikts mājinieku favorīts Stans Vavrinka.

Tāpat šonedēļ Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova piedalīsies Vācijā notiekošajā Nirnbergas WTA "International" sērijas turnīrā, pirmajā mačā otrdien tiekoties ar mājinieci Jūliju Gērgesu.

Savukārt nākamajā nedēļā Gulbis, Sevastova un arī Aļona Ostapenko uzsāks dalību Francijas atklātajā čempionātā, kurā visi garantējuši vietu pamatturnīrā.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA