Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievijas hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks nekad nav bijis maigais zēns, un viņa uzvedība kārtējo reizi nošokējusi hokeja sabiedrību. Vai tā pieklājas runāt valsts izlases galvenajam trenerim?

Krievijas izlases treneris Znaroks: "Nožņaugt tevi vajadzēja, vēl pirms dzimšanas!" VIDEO 58

Sporta zvaigznes
2016. gada 21. maijā 12:39 2016. gada 21. maijā 12:39
Krievijā uzvirmojis skandāls, kas varētu beigties ar zināmām starptautiskām sankcijām, taču pats notikuma vaininieks, visticamāk, nekādu nosodījumu Krievijā nesaņems. Kaimiņvalsts hokeja izlases trenera Oļega Znaroka necenzētais runasveids jau sen neraisa izbrīnu ne pašā Krievijā, ne arī Latvijā, taču nepieradušu klausītāju var nošokēt ne pa jokam. Tagad Znaroka uzvedību vērtēs arī Starptautiskā hokeja federācija.

Viena no tēmām, ko pats Znaroks nelabprāt dzird pieminām, ir tas, ka Krievijas nacionālā lepnuma - hokeja izlases - galvenajam trenerim nav šīs valsts pilsonības. Ja kāds uzdrošinās pieminēt faktu, ka hokeja izlases galvenajam stratēģim nav pases ar uzrakstu “Rossija”, Znaroks nepavisam nav apmierināts. Tiesa, šoreiz viņš savu attieksmi pauda ar smaidu, it kā jokojot, taču teksts bija nudien skarbs.  

Preses konferencē pēc pasaules čempionāta hokejā ceturtdaļfināla spēles ceturtdien pret Vāciju, kurā krievi svinēja uzvaru ar 4:1, Znaroks pateica vārdus, kurus, pēc daudzu domām, neklājas sacīt valsts izlases trenerim. Proti, uz žurnālista korekti uzdoto jautājumu pretinieku trenerim Marko Šturmam, Oļegs piemetināja, ka preses pārstāvis būtu bijis jānožņaudz vēl pirms dzimšanas.

Jautātājs bija kādreizējais Krievijas hokeja izlases preses pārstāvis Igors Larins, kuram ne īpaši patīk Znaroks - viņa neceremoniālās attieksmes un skarbā runasveida dēļ. Larins Šturmam uzdeva jautājumu par vācu hokeja spēles stilu, jo laukumā tiekas divas komandas, kuru treneri ir ar Vācijas pasi kabatā.

„Jūsu dzīvē šodien bija ļoti svarīgs notikums – pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē izslēgšanas spēlēs satikās divi vienas un tās pašas valsts treneri. Divi stratēģi, kas ir vienas valsts pilsoņi...  Vācijas treneri... Jautājums: vai patiešām Vācijas hokeja skola ir tāda, kādu mēs šodien redzējām? Tieša, agresīva, balstīta galvenokārt uz fizisko spēku,” jautāja Larins.

Kamēr jautājums tika tulkots angļu valodā, Znaroks jau murminot sāka izrādīt neapmierinātību par šo „izlēcienu”,  taču tad skaļāk pateica: „Augstu, Larin, augstu. Nožņaugt tevi vajadzēja, vēl pirms dzimšanas!”

Krievijas prese šo incidentu jau paguvusi nodēvēt par provokāciju ar vēlmi nomelnot Krievijas hokeju un valsts prestižu, taču Znaroka uzvedību vērtēs arī Starptautiskā hokeja federācija (IIHF).

''Znaroka uzvedība tiks apspriesta. Nezinu, vai tas bija joks vai nē. Taču ar apstākļiem iepazīsimies. Katrā ziņā izlases trenerim šāda rīcība nav pieļaujama,'' aģentūrai TASS izteicies IIHF sabiedrisko attiecību pārstāvis Adams Steiss.

Znaroks Krievijas izlasi vada jau trešajā pasaules čempionātā un katru reizi tā izskaņā izraisījies kāds skandāls. 2014. gadā Minskā viņu diskvalificēja uz finālspēli par agresīva žesta demonstrēšanu Zviedrijas trenerim pusfinālā, savukārt 2015. gadā Prāgā Krievijas izlase pameta ledu nesagaidot ceremonijas beigas pēc zaudējuma finālspēlē Kanādai.


Kasjauns.lv, BNS / Foto: REUTERS/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 156
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Skatīt visus komentārus