Intervijā Lipmans bija izteicies: "Daudzi latvieši ir ļoti lieli nacionālisti. Viņiem ir spēcīgas antipātijas pret krieviem, pret ebrejiem. Ja es nebūtu ebrejs, bet gan latvietis, attieksme būtu pavisam cita un mani nēsātu uz rokām. Zvēru, tā tas ir."

Rīgas "Dinamo" aicina vērtēt, vai Lipmans nekurina Latvijā nacionālo naidu 46

Sports
2016. gada 23. maijā 10:17
A/S "Dinamo Rīga" padome nākusi klajā ar paziņojumu, kas pieņemts 20. maijā notikušajā tās sēdē, un kurā pausts viedoklis par Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidenta Kirova Lipmana sacīto 17. maijā publicētajā intervijā Krievijas interneta medijā "Sportfakt.ru".

Padomes locekļi pieņēma paziņojumu, kurā pauž uzskatu, ka Lipmana izteiktie apgalvojumi neatbilst patiesībai un nodara kaitējumu Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem, kā arī Latvijas, Izraēlas, Krievijas un citu valstu attiecībām.

''Ņemot vērā šo K.Lipmana izteikumu nopietnību un ietekmi uz mieru un saticību Latvijas sabiedrībā, kā arī starpvalstu attiecībām, mēs domājam, ka ir pamats izvērtēt, vai viņa intervijā pateiktais nesatur nacionālā naida kurināšanas pazīmes,'' pausts paziņojumā.

''Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana apgalvojumi mēdijam "Sportfakt" izkropļo reālo starpnacionālo situāciju Latvijā. Vai K.Lipmans nezina Latvijas vēsturi? Mūsu valstī gadsimtiem ilgi kopā saticībā un cieņā ir dzīvojuši visu nacionalitāšu pārstāvji - latvieši, krievi, ebreji, vācieši, lietuvieši, igauņi, baltkrievi, poļi, ukraiņi, čigāni, armēņi un citas tautas. Latvijā krievi un ebreji tāpat kā latvieši un citu tautu piederīgie ieņem jebkurus amatus, darbojas politikā, valsts pārvaldē, uzņēmējdarbībā, sportā, kultūrā un mākslā atbilstoši to spējām, nevis nacionalitātei,'' teikts paziņojumā.

''Dinamo'' padome uzsver, ka viens no komandas mērķiem ir ''veicināt tautu draudzību un mieru''.

Minētajā intervijā Lipmans bija izteicies: ''Daudzi latvieši ir ļoti lieli nacionālisti. Viņiem ir spēcīgas antipātijas pret krieviem, pret ebrejiem. Ja es nebūtu ebrejs, bet gan latvietis, attieksme būtu pavisam cita un mani nēsātu uz rokām. Zvēru, tā tas ir.''

Par ''murgu'' Lipmans šajā intervijā nosaucis atbildot uz jautājumu par deju uzvedumu dienu pirms valsts svētkiem 2013. gada 17. novembrī pirms ''Dinamo'' spēles, kad no lentām Latvijas karoga krāsās izveidots ugunskrustu, kas ir sena latviešu rakstu zīme, taču pēc nacistu noziegumiem pagājušā gadsimta vidū no svastikas izmantošanas pieņemts izvairīties.

Intervētājs vēloties dzirdēt atbildi no Lipmana, formulējot savu jautājumu par šo gadījumu, sacīja: ''ierindas spēles atklāšanas pasākumā speciāli visai arēnai nodemonstrēja pretīgu, milzīgu svastiku''.

Jura Savicka vadītajā A/S ''Dinamo Rīga'' padomē ir Aldis Pauniņš, Krists Freibergs un Edgars Zalāns.


BNS / Foto: Ieva Lūka, Edijs Pālens/LETA

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 32
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 46