14 dienu laikā gan būs oficiāli skaidrs, vai Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs dosies uz Rio.

Smaiļotājs Rumjancevs tomēr tiek uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm

Sports
2016. gada 25. maijā 13:33 2016. gada 25. maijā 13:33
Kaut atlases sacensībās nedaudz pietrūka, lai kvalificētos automātiski, Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs saņēmis ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, vēsta Starptautiskā Kanoe federācija (ICF).

Kā zināms, pagājušajā nedēļā Vācijā notikušajās atlases sacensībās Rumjancevs 200 metru distancē finišēja ceturtais, bet dalību Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm nodrošināja pirmie divi sportisti.

Tomēr tagad ICF ziņo, ka šo sacensību uzvarētājs Sauls Kraviotto no Spānijas sacensībām jau kvalificējies divnieku sacensībās, bet otro vietu guvušais ungārs Bence Horvāts Olimpiādē nedrīkstēs piedalīties, jo viņa valsts jau iepriekš bija ieguvusi maksimālo nācijas kvotu.

Līdz ar to iespēju doties uz Riodežaneiro nopelnījuši atlasē trešo vietu guvušais itālis Manfrēdi Rica, kā arī Rumjancevs.

Federācija gan uzsver, ka pagaidām vēl šis dalībnieku sastāvs ir neoficiāls un galējais apstiprinājums tiks sniegts 14 dienu laikā pēc informācijas saņemšanas no nacionālajām federācijām.

Kā ziņots, pāris dienas pēc atlases sacensībām Rumjancevs guva dalītu trešo vietu Pasaules kausa etapā.

2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs no Latvijas piedalījās Rumjancevs un Krists Straume, kuri vienā divniekā startēja 200 metru distancē, tomēr nostartēja nepārliecinoši, ierindojoties 11.vietā. Pašlaik Straume jau ir noslēdzis karjeru, bet Rumjancevs pērn izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā.

Pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies 12 vieglatlēti, cīkstone Anastasija Grigorjeva un Rumjancevs. Tāpat Latvijai ir divas ceļazīmes šosejas riteņbraukšanā, bet to izmantotāji oficiāli vēl nav zināmi.

Liela daļa olimpisko spēļu dalībnieku oficiāli kļūs zināmi tuvāko 2-3 nedēļu laikā. Paredzams, ka starp tiem būs divi BMX riteņbraucēji, kuri šonedēļ aizvadīs pasaules čempionātu, pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, tomēr Latvija vēl saglabā izredzes arī uz otrā pāra vietas nopelnīšanu Kontinentālajā kausā, tenisiste Aļona Ostapenko, kā arī svarcēlāji Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha. Tāpat Latvijai garantētas divas ceļazīmes peldēšanā, tomēr skaits vēl var palielināties, ja kāds no duetiem izpildīs kvalifikācijas normatīvu.

Savukārt šonedēļ pasaules čempionātā vēl pa trim ceļazīmēm tiks sadalīts modernajā pieccīņā un kādu no tām cer izcīnīt arī Latvijas sportisti.

Trešdien arī Starptautiskā Cīņas federācija apstiprinājusi papildu ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet starp to saņēmējiem nav iekļuvusi Latvijas cīkstone Laura Skujiņa. Tiesa, vēlāk starptautiskā federācija sadalīs vēl četras ceļazīmes, un Latvijas puse cer, ka arī Skujiņa kļūs par olimpisko sportisti.

Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs - otrdien ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn kanoe airēšanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 34
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 7
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 24
Pievienot komentāru