Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu.

Sākusies pieteikšanās "Olimpiskai dienai 2016"

Citi sporta veidi
2016. gada 25. maijā 15:53 2016. gada 25. maijā 15:53
Latvijā “Olimpiskā diena 2016” šogad notiks 23.septembrī. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicina līdz šā gada 20.jūnijam pašvaldību sporta dzīves vadītājus un reģionālos Olimpiskos centrus pieteikties pasākuma organizēšanai.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību.

“Šogad “Olimpiskās dienas 2016” devīze Latvijā ir “Padod bumbu!” un tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida – volejbola popularizēšanai”, akcentē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Volejbols Latvijā vienmēr ir bijis populārs sporta veids, kas vienmēr ir lepojies ar augstiem sportiskiem sasniegumiem un izciliem sportistiem, īpaši pēc 2012.gada Londonas Olimpiskajām spēlēm, kurās pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš izcīnīja Olimpiskās bronzas medaļas.”

Pēc iepriekšējo gadu veiksmīgi aizvadītajiem “Olimpiskās dienas” pasākumiem un pašvaldību pieaugošās intereses, organizētāji šogad prognozē, ka dalībnieku skaits turpinās pieaugt. “Olimpiskā diena 2015” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 100 350 skolēnu 348 norises vietās visā Latvijā, kas bija jauns pasākuma apmeklētāju rekords.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar volejbolu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

“Olimpskās dienas 2016” pasākumi būs bez maksas un visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2016.gada sertifikāti, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

Ar “Olimpiskās dienas 2016” sarīkošanas nolikumu var iepazīties LOK mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, sadaļā “Olimpiskā diena”.

Zināšanai:

*    Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

*    LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

*    Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

*    “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “LDz Cargo”, SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Karlīna Timofejeva / Foto:

olimpiade.lv

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Pievienot komentāru