Palameika ar 65,68 metriem guva uzvaru Dimanta līgas sestajā posmā.

Palameika met tālāk par 65 metriem un atkal uzvar Dimanta līgas posmā 3

Sports
2016. gada 5. jūnijā 18:05
Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika svētdien divas reizes raidīja šķēpu tālāk par 65 metriem un triumfēja Lielbritānijas pilsētā Birmingemā notiekošajā Dimanta līgas vieglatlētikā sestajā posmā.

Jau pirmajā metienu sērijā Palameika bija 65,06 metrus tāla, turklāt neviena no konkurentēm nespēja pārsniegt 60 metru atzīmi. Otrajā sērijā Palameika aizmeta 64,01 metru, pēc tam ceturtajā metienā sasniedza 59,96 metrus, bet piektajā sērijā aizmeta 65,68 metrus, savukārt noslēdzošajā metienā bija 64,61 metrus tāla.

Līdz ar to Palameika ar 65,68 metriem guva uzvaru sacensībās, bet otro vietu ar 63,93 metriem ieņēma Ketrīna Mičele no Austrālijas.

Savukārt trešo vietu ar 61,62 metriem ieņēma vāciete Linda Štāla.

Līdz ar to Palameika ar 26 punktiem izvirzījusies Dimanta līgas kopvērtējuma līderpozīcijā, tuvāko konkurenti Dienvidāfrikas Republikas sportiste Sunete Vildžoena, tagad apsteidzot par sešiem punktiem. Sportiste, kas uzvarēs sezonas kopvērtējumā, saņems Dimantu trofeju un 40 000 dolāru (35 000 eiro) lielu naudas balvu.

Pirms svētdienas sacensībām Palameika šosezon nebija tikusi tālāk par 65 metriem, labāko rezultātu sasniedzot Dimanta līgas posmā Rabātā, kad aizmeta ir 64,76 metrus. Sportistei piederošais Latvijas rekords ir 66,15 metri.

Kā zināms, iepriekšējā Dimanta līgas posmā, kas ceturtdien risinājās Romā, Palameika izcīnīja otro vietu, turklāt tikai par trim centimetriem piekāpās Vildžoenai. Savukārt maijā Palameika izcīnīja uzvaru Dimanta līgas trešajā posmā Marokas galvaspilsētā Rabātā.

Pērn Palameika divas reizes kāpa uz goda pjedestāla Dimanta līgas posmos, tiekot pie vienas uzvaras. Savas karjeras laikā divreiz Dimanta līgā (pirms tam Zelta līgā) uzvarējis Vadims Vasiļevskis - 2012.gadā Jūdžinā un 2008.gadā Romā.

Šosezon Dimanta līgā tiks aizvadīti 14 posmi.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 22
  • Apžēlotā pārdevēja Oksana - no cietuma ar mīlestību pret Putinu 2
  • Latvijas seksīgāko jauno zvaigžņu TOP 10. FOTO 6