Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šarapova nekad nav slēpusi savu pozīciju šajā lietā, ir atvainojusies par savu kļūdu un tagad iesniegs apelāciju par diskvalifikācijas ilgumu.

Par spīti dopinga skandālam, "Nike" atsāks sponsorēt tenisisti Šarapovu 1

Sporta zvaigznes
2016. gada 9. jūnijā 16:37 2016. gada 9. jūnijā 16:37
Sporta ražotājs "Nike", par spīti Marijas Šarapovas divu gadu diskvalifikācijai par aizliegto vielu lietošanu, trešdien paziņoja, ka atsāks sadarbību ar krievu tenisisti. Savukārt sadarbību ar sportisti turpinās viņas rakešu piegādātājs "Head".

"Nike" trešdien īsā paziņojumā norādīja, ka atsāks sponsorēt nežēlastībā kritušo tenisa zvaigzni, ar kuru sadarbību pārtrauca martā, kad kļuva zināms par Šarapovas iekrišanu dopinga pārbaudē.

ASV kompānija uzsver, ka Šarapova aizliegto vielu meldoniju lietojusi neapzināti. Lēmums atsākt sportistes atbalstīšanu pieņemts pēc tam, kad Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) tribunāls secinājis, ka sportiste nav apzināti pārkāpusi antidopinga likumu.

"ITF tribunāls noskaidroja, ka Marija Šarapova nav apzināti pārkāpusi likumus. Šarapova nekad nav slēpusi savu pozīciju šajā lietā, ir atvainojusies par savu kļūdu un tagad iesniegs apelāciju par diskvalifikācijas ilgumu. Balstoties uz ITF lēmumu un izmeklēšanas laikā iegūtajiem secinājumiem, mēs ceram Šarapovu atkal redzēt kortā, tāpēc turpināsim ar viņu sadarboties," teikts "Nike" paziņojumā.

Savukārt ceturtdien rakešu ražotāja "Heat" izpilddirektors Jūhans Eliašs izteicās, ka ITF tribunāla lēmums ir "kļūdains", paužot, ka meldonijam nevajadzētu būt aizliegto vielu sarakstā, jo trūkst zinātnisku pierādījumu, ka tas uzlabo sportistu sniegumu.

Eliašs uzsvēra, ka "Head" turpinās atbalstīt krievu tenisisti.

Šarapovai trešdien tika piešķirta divus gadus ilga diskvalifikācija, kas stājusies spēkā ar šī gada 26.janvāri, kad tenisiste tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā, un noslēgsies 2018.gada 26.janvārī.

Paziņojumā ITF mājaslapā tika norādīts, ka "neatkarīgs tribunāls konstatējis, ka Marija Šarapova ir pārkāpusi antidopinga likuma noteikumus, tāpēc tiek diskvalificēta uz diviem gadiem". ITF anulē viņas rezultātus šī gada Austrālijas atklātajā čempionātā, kura laikā tenisiste tika pieķerta aizliegto vielu lietošanā, atņemot arī tur iegūtos WTA ranga punktus un pieprasot Melburnā šī gada sākumā aizvadītajā turnīrā nopelnītās naudas balvas atmaksāšanu.

Tikmēr pati tenisiste savā sociālā tīkla "Facbeook" kontā uzreiz norādīja, ka sodu uzskata par pārāk bargu un to apstrīdēs.

"Tribunāls taisnīgi atzina, ka es neapzināti pārkāpu antidopinga likumu, tāpēc es nevaru pieņemt šādu netaisnīgu un skarbu lēmumu par divu gadu diskvalifikāciju," norādīja Šarapova.

"Tribunāls, kura pārstāvjus izvēlējās ITF, piekrita, ka es likumu pārkāpu neapzināti, tomēr tajā pašā laikā viņi cenšas panākt, lai es nespēlētu tenisu nākamajos divos gados. Es nekavējoties pārsūdzēšu šo lēmumu Sporta arbitrāžas tiesā (CAS)," paziņoja tenisiste.

Marta sākumā Šarapova preses konferencē Losandželosā paziņoja, ka viņai konstatēta pozitīva dopinga analīze, kas ņemta pēc Austrālijas atklātā tenisa čempionāta. Tenisistes organismā tika atklāta bēdīgi slavenā meldonija klātbūtne, kas kopš 1.janvāra ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā, un šī viela atrodas Latvijā ražotā ārstnieciskā preparāta "Mildronāts" sastāvā.

Kaut Šarapova šosezon startējusi tikai vienā turnīrā, kad Austrālijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, viņa WTA rangā joprojām ir labāko trīsdesmitniekā.

Šarapova ir pieckārtēja "Grand Slam" turnīru uzvarētāja. Pirmo titulu viņa 2004.gadā izcīnīja Vimbldonā, divus gadus vēlāk triumfēja ASV atklātajā čempionātā, 2008.gadā guva panākumu Austrālijas atklātajā čempionātā, bet pēdējos divus titulus 2012. un 2014.gadā ieguva Francijas atklātajā čempionātā. Vēl piecas reizes Šarapova spēlēja "Grand Slam" turnīru finālos, taču tajos piedzīvoja neveiksmes.

Krievijas tenisiste karjerā uzvarēja 35 WTA turnīros, tostarp 2004.gadā WTA sezonas noslēguma finālturnīrā, bet vēl 23 turnīru finālos zaudēja. Pēdējos divus titulus viņa izcīnīja pērn, kad palika nepārspēta Brisbenas un Romas turnīros. Viņa 2008.gadā kopā ar Krievijas izlasi triumfēja arī Federāciju kausā, bet 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs tika pie sudraba medaļas, vienspēļu finālā zaudējot Serēnai Viljamsai.

Par pasaules ranga līderi Šarapova kļuva 2005.gada augustā un līderpozīcijā pavadīja 21 nedēļu.

 

 

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 3
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 2
"Ziniet, trūkst vārdu..." Brāļu kapu apmeklējums 18. novembrī ģimenei beidzas ar rūgtuma izjūtu 19
Pievienot komentāru