Ungārija ir Ģiorģi Gariča etniskā dzimtene, bet viņš 14 gadu vecumā pārcēlās uz Austriju.

Austrijas izlases futbolists pirms spēles grasās dziedāt pretinieku himnu

Sports
2016. gada 12. jūnijā 16:13
Austrijas futbola izlases spēlētājs Ģiorģi Garičs pirms Eiropas čempionāta finālturnīra F apakšgrupas spēles ar Ungārijas valstsvienību plāno dziedāt abu valstu himnas, tādējādi solidarizējoties ar savu etnisko dzimteni.

Austrijas izlases pussargs Garičs, kurš pārstāv Vācijas klubā "Darmstadt 98", ir dzimis Ungārijā, taču 14 gadu vecumā pārcēlās uz Austriju, kur izauga par profesionālu futbolistu, iekļūstot arī šīs valsts izlasē, kurā debitēja pirms desmit gadiem, bet pirms tam viņš bija Austrijas U-21 izlases kapteinis.

Austrijas un Ungārijas izlases otrdien tiksies Bordo pilsētā.

"Bez šaubām, tās man būs īpašas sajūtas," par gaidāmo spēli sacīja Garičs. "Nekad futbola laukumā vēl neesmu dzirdējis Ungārijas himnu. Protams, pirms spēles es dziedāšu Austrijas himnu, taču, ja dziedāšu līdzi arī Ungārijas himnu, neviens man neko nevarēs pārmest".

Vēsturiski Austrija un Ungārija savulaik ir bijusi viena valsts, no 1867. līdz 1918.gadam veidojot Austroungārijas impēriju.

F apakšgrupā bez Austrijas un Ungārijas spēlēs arī Portugāle un Islande, kura Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlē pirmo reizi.

Austrija iepriekš vienīgo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalījās 2008.gadā, kad kopā ar Šveici bija viena no mājiniecēm, bet Ungārijai šis ir trešais Eiropas čempionāta finālturnīrs pēc 1964. un 1972.gada, kas abas reizes tā sasniedza pusfinālu, gūstot attiecīgi trešo un ceturto vietu.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Francijā ilgs līdz 10.jūlijam.

Visas Eiropas čempionāta finālturnīra spēles pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls, turklāt 45 no 51 spēles būs iespējams vērot tiešraidē.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 62
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 8
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 18