Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Incidentos, kas saistīti ar futbola čempionātu, kopš piektdienas aizturēti 116 cilvēki. No aizturētajiem 63 vēl atrodas apcietinājumā

Francija draud izsūtīt visus futbola huligānus: viņi traucē cīnīties ar iespējamu terorismu 30

Sports
2016. gada 13. jūnijā 12:18 2016. gada 13. jūnijā 12:18
Francijas valdība svētdien solīja izraidīt huligāniskus futbola līdzjutējus ārzemniekus un paziņoja, ka viņu vardarbība Eiropas futbola čempionāta laikā novirza policijas uzmanību no cīņas pret terorismu.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs paziņoja, ka devis vietējām amatpersonām norādījumu izsniegt izraidīšanas rīkojumus "visiem ārvalstu līdzjutējiem, kuru uzvedība traucē sabiedrisko kārtību".

"Viņu uzvedība novirza policijas uzmanību no tās primārās misijas - aizsargāt mūsu valsti no terorisma draudiem,” uzsvēra ministrs.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka incidentos, kas saistīti ar futbola čempionātu, kopš piektdienas aizturēti 116 cilvēki. No aizturētajiem 63 vēl atrodas apcietinājumā, bet pārējie ir atbrīvoti. Trīs cilvēki jau izraidīti, un vēl pieciem aizliegta iebraukšana Francijā.

Francija rīko Eiropas futbola čempionātu, kurā piedalās 24 valstu komandas, lai gan valstī vēl ir spēkā ārkārtas stāvoklis, kas tika izsludināts pēc Parīzes teroraktiem, kuros novembrī islāma ekstrēmisti noslepkavoja 130 cilvēkus.

Kaznēvs norādīja, ka, reaģējot uz iereibušo līdzjutēju sadursmēm Marseļā, pieprasījis ierobežot alkohola tirdzniecību un patēriņu pilsētās, kur tiek rīkots futbola čempionāts.

Kautiņos Marseļā, kas nav rimušies trīs dienas pēc kārtas, pamatā iesaistīti Krievijas un Anglijas līdzjutēji.

Arī Lillē Vācijas un Ukrainas līdzjutēju sadursmēs svētdien divi cilvēki tika viegli ievainoti. Savukārt Albānijas pilsonis, kurš sestdien tika aizturēts par kaušanos ar viesi no Anglijas, ir nopratināts Lilles policijā un viņam jāatstāj Francija.

Vēl 25 cilvēkiem Francijas ziemeļos tika liegts ierasties valstī no Beļģijas, un daži no viņiem bija policijas sastādītos futbola huligānu sarakstos.

Policija Parīzē svētdien aizturēja 15 cilvēkus saistībā ar čempionātu, bet atteicās sniegt sīkākas ziņas.

 

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA, AFP, EPA, REUTERS, ITAR-TASS, Sputnik/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 36
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Divi vīrieši Austrālijā 5 dienas, krokodilu ielenkti, pavada uz auto jumta 6
Skatīt visus komentārus