Skats uz Riodežaneiro olimpisko skvēru.

Riodežaneiro nepietiek naudas, lai sarīkotu olimpiskās spēles 11

Citi sporta veidi
2016. gada 18. jūnijā 15:50 2016. gada 18. jūnijā 15:50
Brazīlijas Riodežaneiro štats izsludinājis finanšu "katastrofu" un atzinis problēmas "ievērot saistības" sarīkot vasaras olimpiskās spēles, kurām jāsākas 5.augustā.

Piektdien "Official Gazette" publicētajā deklarācijā teikts, ka valsts otrs bagātākais štats saskaras ar "smagu ekonomisko krīzi" saistībā ar krasu nodokļu ieņēmumu kritumu.

Krīze "apgrūtina štatu pildīt savas saistības uzņemt 2016.gada Olimpiskās spēles un Paralimpiskās spēles", paziņojis štata pagaidu gubernators Fransīšku Dornelešs.

Oficiālais dekrēts ļaus štata valdībai veikt ārkārtas pasākumus, lai sniegtu nepieciešamos komunālos pakalpojumus un segtu izmaksas.

Štats brīdina, ka šādi nerīkojoties, pastāv "totāla sabiedrības drošības, veselības aprūpes, izglītības, transporta un vides aizsardzības sabrukuma risks".

Ārkārtas stāvokļa izsludināšana ļaus vietējai varai ņemt ārkārtas aizdevumus no centrālās valdības bez parlamenta piekrišanas.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Vieglatlētei Aigai Grabustei kāzas lauku stilā 4
"Tas zaglis man dzērumā muldēja kaut ko par Raini..." Kā aizturēja Aspazijas un Raiņa muzeja apzadzēju, un kas viņš ir? 13
8 svarīgas lietas, ja vēlies tikt vaļā no apaļīga vēderiņa
Skatīt visus komentārus