Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izsūtīties fani grasās atgriezties Francijā.

No Francijas deportēti 20 krievu fani; trim piespriests cietumsods 2

Sports
2016. gada 18. jūnijā 19:11 2016. gada 18. jūnijā 19:11
Francijas varas iestādes, saistībā ar iepriekšējās nedēļas nogalē Marseļā notikušajām Krievijas un Anglijas futbola līdzjutēju sadursmēm, sestdien uz dzimteni deportēja 20 Krievijas futbola izlases fanus.

Līdzjutēji, kuru vidū bija arī Krievijas līdzjutēju savienības vadītājs Aleksandrs Šprigins, sestdien dienas vidū tika iesēdināt lidmašīnā, kas no Nicas devās uz Maskavu.

Deportācija veikta, jo šie līdzjutēji tiek vainoti nekārtību rīkošanā un sadursmēs ar angļu izlases faniem.

Tikmēr Šprigins intervijā aģentūrai AP pirms deportācijas norādījis, ka visiem 20 līdzjutējiem, arī viņam, vīzas ieceļošanai Francijā netika anulētas, tāpēc līdzjutēji pirmdien plāno atgriezties Francijā, lai apmeklētu Krievijas un Velsas izlašu spēli. Šprigins joprojām apgalvo, ka neviens no deportētajiem nav piedalījies nekārtībās un ir parasti futbola līdzjutēji.

Otrdien Francijas varas iestādes aizturēja Krievijas līdzjutēju autobusu, kas no Marseļas devās uz Lilli, bet nedaudz vēlāk 43 līdzjutēji tika aizturēti. Sestdien deportētie līdzjutēji ir tieši no šīs otrdien aizturētās fanu grupas.

Savukārt ceturtdien Francijas tiesa piesprieda cietumsodus trim krievu futbola līdzjutējiem. Visgarākais cietumsods - 24 mēneši - tika piespriests 29 vecajam futbola kluba Maskavas "Lokomotiv" līdzjutējam Aleksejam Jerunovam. Viņš tiesā atzina, ka redzams video, kurā fiksēts uzbrukums kādam angļu futbola līdzjutējam, kuram tika sist pa galvu ar metāla stieni. Tomēr Jerunovs noliedza, ka būtu atbildīgs par notikušo.

Futbola kluba Tulas "Arsenal" līdzjutējam 33 gadus vecajam Sergejam Gorbačovam Francijas tiesa piesprieda 18 mēnešu ilgu cietumsodu, bet 28 gadus vecajam Nikolajam Morozovam - 12 mēnešu ilgu cietumsodu.

Marseļas prokuratūra norādīja, ka huligānus notvert palīdzējusi Krievijas policijas sniegtā informācija.

Sadursmēs Marseļā, kas notika pirms un pēc Anglijas un Krievijas spēles, pirms nedēļas tika ievainoti 35 cilvēki, lielākoties Anglijas līdzjutēji. Trīs no cietušajiem guva nopietnas traumas. Kautiņos tika izmantoti dzelzs stieņi un krēsli. Francijas prokuratūra nekārtībās vainoja 150 krievu huligānus. Sākotnēji viņus neizdevās aizturēt, taču pēc videoierakstu analizēšanas vairāku huligānu personība tika noskaidrota.

Futbola fanu kautiņi Marseļā bija lielākā vardarbība kopš 1998.gada, kad Pasaules kausa izcīņas laikā Marseļā kautiņos starp Anglijas un Tunisijas faniem četri cilvēki tika sadurti un aptuveni 100 aizturēti.

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) Krievijas futbola izlasei otrdien piešķīra nosacītu diskvalifikāciju, kas stātos spēkā, ja krievu fani atkal izraisītu sadursmes. Tāpat Krievijai tika piešķirts 150 000 eiro liels naudas sods.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Pievienot komentāru