Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aigars Apinis sacentīsies jau savā piektajā Olimpiādē, un no Latvijas delegācijas viņš ir pieredzes bagātākais paraolimpietis.

Nosaukts Latvijas delegācijas sastāvs Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs 1

Citi sporta veidi
2016. gada 12. jūlijā 13:47 2016. gada 12. jūlijā 13:47
Latvijas godu septembrī gaidāmajās Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs pārstāvēs 11 sportisti, informēja Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Latvija būs pārstāvēta sešos sporta veidos - vieglatlētikā, ratiņpaukošanā, loka šaušanā, peldēšanā, airēšanā, kā arī iejādē.

No Latvijas vieglatlētiem uz paraolimpiskajām spēlēm dosies Diāna Dadzīte (šķēpmešana un diska mešana), Taiga Kantāne (diska mešana un lodes grūšana) un Aigars Apinis (diska mešana), kā arī Edgars Bergs (lodes grūšana).

Dadzītei, kura Olimpiādei kvalificējās pasaules čempionāta laikā, šīs būs pirmās paraolimpiskās spēles karjerā, tomēr nesen notikušajā Eiropas čempionātā Itālijā vieglatlēte uzrādīja izcilus rezultātus, izcīnot pilnu medaļu komplektu. Tikmēr Kantānei šīs būs otrās paraolimpiskās spēles karjerā, kamēr pieredzējušais Apinis sacentīsies jau savā piektajā Olimpiādē, un no Latvijas delegācijas viņš ir pieredzes bagātākais paraolimpietis. Riodežaneiro viņš atšķirībā no citām reizēm startēs tikai diska mešanā - disciplīnā, kurā pērn pasaules čempionātā Dohā izcīnīja zeltu.

Tikmēr Bergs, kurš veselības apstākļu dēļ izlaida Londonas spēles 2012.gadā, pērn sevi lieliski pierādīja pasaules čempionātā Dohā, kur tikai par diviem centimetriem atpalika no pirmās vietas.

Arī šogad iejādes sportā Latviju pārstāvēs sportists Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance. Šīs būs sportista otrās paraolimpiskās spēles viņa karjerā, bet pirms četriem gadiem Londonā viņš bija uzreiz aiz goda pjedestāla.

Paraolimpiskajās spēlēs atkārtoti startēs arī peldēšanas pārstāvis Jānis Plotnieks, kurš Londonā izcīnīja astoto vietu peldējumā uz muguras.

Riodežaneiro spēles Latvijai būs īpašas ar to, ka šogad valsts gods tiks aizstāvēts arī trīs sporta veidos, kuros līdz šim sportisti nebija kvalificējušies - loka šaušana, ratiņpaukošana un airēšana.

Loka šaušanā Latviju pārstāvēs divi sportisti - Ieva Melle un Gints Jonasts, kuri startēs ne tikai individuāli, bet startēs arī jaukto komandu sacensībās. Melle jūlija sākumā triumfēja Latvijas Olimpiādē, kamēr pasaules čempionātā bija sestā. Savukārt Jonasts, kurš pretendēja uz startu arī pirms četriem gadiem Londonā, no paraolimpisko spēļu rīkotājiem šoreiz saņēmis īpašo ielūgumu jeb "wild card".

Tikmēr ratiņpaukošanā Latviju pārstāvēs Poļina Rožkova, kura šajā sporta veidā pasaules rangā sasniegusi pirmo vietu.

Pirmo reizi Latvijas vārds tiks nests arī paralimpiskajā airēšanā, kur Riodežaneiro septembrī startēs Eduards Pupelis un Žanna Čveckovska.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies no 7.septembra līdz 18.septembrim.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 27
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 37
Pievienot komentāru