Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Līnai Mūzei ar Zigismundu Sirmo ir romantiskas attiecības, un abi sportisti privātajā dzīvē ir pāris.

Šķēpmetēja Mūze smago traumu ārstēs Latvijā ar mīļotā puiša Sirmā atbalstu 20

Sporta zvaigznes
2016. gada 12. jūlijā 15:53 2016. gada 12. jūlijā 15:53
Latvijas šķēpmetējai Līnai Mūzei, kura neilgi pēc Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīva izpildīšanas iedzīvojās nopietnā ceļgala traumā, atveseļošanās prasīs astoņus mēnešus, žurnālistiem pirmdien sacīja pati sportiste.

Pašlaik 23 gadus vecā Mūze savainojumu guva iepriekšējā nedēļā notikušajā Eiropas čempionātā, kad jau priekšsacīkšu pirmajā metienā pagrieza potīti un pēc raidījuma izdarīšanas pakrita. Latvijas sportiste šķēpa mešanas sektoru nespēja atstāt pašas spēkiem, tādējādi bija nepieciešama medicīnas personāla palīdzība.

"Kvalifikācijā pirmajā metienā neizturēja ceļgals. Ir pārplēstas krusteniskās saites un ieplaisājis menisks. Šī sezona ir beigusies, un priekšā ļoti gara atjaunošanās, kas ilgs astoņus mēnešus," pauda Mūze. "Ja tagad veiks operāciju, nākamgad aprīlī varēšu atsākt sportot. Cik saprotu, pēc astoņiem mēnešiem varēšu atkal darboties ar pilnu slodzi. Varēšu atsākt mest un doties uz treniņnometni siltajās zemēs. Protams, viss būs atkarīgs no tā, kā šis atveseļošanās periods tiks aizvadīts. Pastāv arī iespēja, ka kaut kas neizdodas, kā vajag, taču, lai arī cik grūti būtu, esmu pozitīvi noskaņota. Skatos tālāk nākotnē un esmu nospraudusi jaunus mērķus."

Mūze norādīja, ka Amsterdamā notikušajā Eiropas čempionātā bijusi patīkama atmosfēra, turklāt viņa izjutusi atbalstu arī no somu publikas, kas bija atbraukusi uz sacensībām. Kā zināms, Mūze un viņas treniņpartneris Zigismunds Sirmais, kurš negaidīti kļuva par kontinenta čempionu, trenējas tieši Somijā.

"Iesildīšanās bija perfekta - tādu nebiju pieredzējusi ilgus laikus. Nekas netraucēja un nesāpēja. Iespējams, tas bija iemesls, kamdēļ mazliet atbrīvojos. Biju pilnīgi koncentrējusies un jutu, ka esmu gatava metienam, līdz ar to nevajadzēja veikt lieku piepūli. Iespējams, pārbrauciens no iesildīšanās stadiona līdz kvalifikācijas norises vietai bija tas, kāpēc kājas nebija svaigas," izteicās Mūze.

"Sākumā negribēju ticēt tam, cik nopietna ir trauma, tomēr izjustās sāpes uzreiz parādīja, ka savainojums nav niecīgs. Tas, ka pati uz savām kājām nespēšu pamest stadionu, liecināja, ka arī nevarēšu turpināt mest. Kad mani nonesa no ieskrējiena celiņa, tiesneši piedāvāja mest vēl divus metienus. Piekritu un teicu, lai ved ārstus, kuri sateipos man ceļgalu. Tomēr pēc viņu ierašanās sapratu, ka nespēšu turpināt sacensības," atzina šķēpmetēja.

Mūze atklāja, ka traumu viņa ārstēs Latvijā, jo šeit pieejami paši labākie speciālisti.

"Pēc elkoņa operācijas ar mani strādāja visi labākie Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) darbinieki. Domāju, arī šoreiz nebūs nekādu problēmu un atgriezīšos psiholoģiski spēcīgāka. Par ārstēšanās finansiālo pusi vēl nezinu. Ļoti ceru, ka LOV man palīdzēs. Kā saprotu, ja trauma gūta sezonas laikā, atbalsts man saglabāsies. Vismaz gribu tam ticēt. Jebkurā gadījumā ieguldīšu arī savus līdzekļus, jo tas man ir ļoti svarīgi. Mana sportiskā karjera ir tikai pašā sākumā," kaujinieciski noskaņota bija Mūze. "Redzot, kā priecājos par Zigismunda medaļu, visi domāja, ka man viss ir kārtībā. Aiz priekiem lēcu uz vienas kājas - labi, ka nepaklupu. Zelta medaļa Eiropas čempionātā Latvijai ir fantastisks sasniegums. Pēc garās dienas un visa piedzīvotā slimnīcā viņš lika man pasmaidīt. Zigis sirdī ir čempions, un viņš to pierādīja. Noteikti atbalstīšu viņu olimpiskajās spēlēs. Būšu fans numur divi aiz viņa ģimenes. Man jau tagad ir zosāda, nojaušot, ka viņš ļoti labi nostartēs. Zigismunds ir tāds cilvēks, kādus mēs Latvijā saucam par Lāčplēšiem. Viņš savu darbu Riodežaneiro paveiks par mums abiem."

Mūzei ar Sirmo ir romantiskas attiecības, un abi sportisti privātajā dzīvē ir pāris.

"Kad izlidoja šķēps, uzreiz sapratu, ka Zigismunds būs sacensību līderis. To varēja saprast pēc metiena tehnikas, kā viņš piespieda šķēpa smaili pie sejas un agresīvi ieskrējās. Viss izdevās fantastiski, un tajā brīdī pazuda sāpes - pat aizmirsu, ka man ir trauma. Ņemot vērā, ka Zigismundam visu dienu nācās dzirdēt par manu savainojumu un redzēt to televīzijā, tas ir fenomenāls sasniegums. Viņam noteikti bija smagi, tāpēc tā medaļa ir ļoti vērtīga. Zigismunds pierādīja, ka ir psiholoģiski noturīgs, ko apliecināja arī viņa ceļš uz medaļu, kad sezonas sākumā viņš meta pāri 70 metriem, bet pēc tam ar katriem mačiem pierādīja sevi no jauna," sacīja Mūze.

Mūze jūnija pirmajā pusē Valsts prezidenta kausa izcīņas sacensībās šķēpu raidīja 62,09 metrus tālu, kas ir sportistes pašreizējais personiskais rekords, turklāt ļāva viņai izpildīt Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu. Tiesa, Olimpiādē traumas dēļ viņa piedalīties nevarēs.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 6
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 22
Skatīt visus komentārus