Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas Olimpiskā komiteja ceturtdien apstiprināja 32 sportistu Latvijas komandas sastāvā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Latvijas komandā būs 32 sportisti 3

Sports
2016. gada 14. jūlijā 16:37 2016. gada 14. jūlijā 16:37
(Papildināta 18:11) Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ceturtdien apstiprināja 31 sportistu Latvijas komandas sastāvā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Ceturtdienas pievakarē kļuva zināms, ka tomēr startēs par vienu vairāk, proti, kad Latvijas Šaušanas federācija saņēmusi īpašo ielūgumu jeb "wild card" dalībai augustā gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tāpēc tā dalībai Olimpiādē pieteikusi šāvēju Daini Upelnieku.

Latvijas komanda tiks pārstāvēta 12 sporta veidos. "Ar katru ciklu mūsu komandas vidējais vecums paliek arvien jaunāks. Neatkarīgajā Latvijā dzimušie sportisti ir sasnieguši pasaules virsotnes. Arvien lielāks īpatsvars ir tie sportisti, kuri starptautiskās sacensībās var cīnīties par augstām vietām," preses konferencē sacīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Sastāvā iekļuvuši šādi vieglatlēti - Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, latviešu izcelsmes ASV sportiste Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, Arnis Rumbenieks ar Agnese Pastare soļošanā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un arī Līna Mūze šķēpmešanā, kura gan pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā guva traumu, tāpēc nevarēs startēt Olimpiādē.

Olimpisko kvalifikācijas normatīvu izpildījušas četras maratona skrējējas, taču Olimpiādē var piedalīties tikai trīs sportistes, līdz ar to Anita Kažemāka iekļauta rezervistos.

Latviju pludmales volejbolā pārstāvēs Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, BMX riteņbraukšanā - Māris Štrombergs un Edžus Treimanis, šosejas riteņbraukšanā - Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins, smaiļošanā - Aleksejs Rumjancevs, džudo - Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisā - Aļona Ostapenko, svarcelšanā - Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha, brīvajā cīņā - Anastasija Grigorjeva, peldēšanā - Uvis Kalniņš un Aļona Ribakova, bet burāšanā - 17 gadus vecā Ketija Birzule, kur ir komandas jaunākā sportiste.

Savukārt Latvijas pilsonību pieņēmušais ukraiņu sportists Ruslans Nakoņečnijs uz Riodežaneiro dosies kā modernās pieccīņas sacensību pirmais rezervists.

LOK ģenerālsekretārs un olimpiskās komandas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers uzsvēra, ka Latvijai ir spēcīga komanda. "Vairāki sportisti ir starp spēcīgākajiem savās disciplīnās. Esmu lepns un priecīgs būt kopā ar viņiem. Šī komanda brauc ne tikai piedalīties, bet arī uzvarēt."

 

Komandas prezentācijas pasākums notiks 21.jūlijā ''Latvijas Valsts mežu'' galvenajā ofisā, tajā piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Pasākumā tiks nosaukts arī karognesējs Olimpiādes atklāšanas ceremonijā.

Latvijas komandas sastāvs būs ievērojami mazāks nekā iepriekšējās divās Vasaras olimpiādēs. Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs Latvijas delegācijas pieteikumā bija 46 sportisti, bet uz starta stājās 45 no viņiem, jo Latvijas rekordists 100 metru sprintā Ronalds Arājs mēnesi pirms starta Eiropas vieglatlētikas čempionātā guva Ahileja cīpslas traumu. Savukārt lielākais sportistu skaits tika sasniegts 2008.gadā Pekinā, kad kvalifikācijas normatīvus bija izpildījuši 50 atlēti, sacensībās piedaloties 48 no viņiem.

Līdz šim pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas vismazāk pārstāvētās Vasaras olimpiskās spēles bija 2004.gadā Atēnās, kad piedalījās 32 sportisti 11 sporta veidos, tomēr tieši tās bija sekmīgākās, jo tika gūtas četras sudraba godalgas.

"Sportistu saime būs mazāka, salīdzinot ar Londonu. Tomēr olimpiskie normatīvi ir augstāki. Sastāvs skaita ziņā ir samazinājies, bet kvalitāte ir palikusi augstāka. Lai mūsu sportistiem izdodas viss ieplānotais," piebilda Vrubļevskis.

Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs - nesen ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn smaiļošanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa, kura pagājušajā mēnesī izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tāpat ļoti labas izredzes pārstāvēt Norvēģiju olimpiskajās spēlēs ir latviešu šosejas riteņbraucējai Vitai Heinei, kura nesen izcīnīja divas zelta medaļas šīs valsts čempionātā.

Olimpiskās spēles no 5. līdz 21.augustam notiks Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 44
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 27
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Pievienot komentāru