Kolumbijas grands "Atletico Nacional" pēc 27 gadu pārtraukuma triumfē "Libertadores" kausā
Izšķirošās spēles galveno varoni Migelu Borju apsveic komandas biedrs Aleksis Enrikezs.
2016. gada 28. jūlijs, 10:20

Kolumbijas titulētais klubs Medeljinas "Atletico Nacional" trešdien vien otro reizi vēsturē triumfēja Dienvidamerikas spēcīgākajā futbola klubu turnīrā "Libertadores".

Fināla atbildes spēlē "Atletico Nacional" savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Ekvadoras vienību "Independiente del Valle", divu spēļu summā svinot panākumu ar rezultātu 2:1, jo pirmais mačs noslēdzās neizšķirti 1:1.

Vienīgos vārtus atbildes mačā jau devītajā minūtē iesita uzbrucējs Migels Bora.

Iepriekšējo reizi "Atletico Nacional" komanda šajā turnīrā bija uzvarējusi 1989.gadā, bet kāda Kolumbijas komanda to paveica pirmoreiz kopš 2004.gada.

Kopš turnīra izveidošanas 1960.gadā tajā pārsvarā dominējušas Argentīnas, Brazīlijas un Urugvajas vienības, bet šī kļuva par pirmo reizi kopš 1991.gada, kad finālā nespēlēja neviena no šīm valstīm.

Līdz ar to gadumijā "Atletico Nacional" komandai būs iespēja Japānā sacensties FIFA klubu Pasaules kausa turnīrā.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA