Mūsu U-19 malači - Šmits un Samoilovs.

Pludmales volejbolisti Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits tiek pasaules čempionāta pusfinālā 3

Sports
2016. gada 30. jūlijā 17:35
Latvijas pludmales volejbolisti Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs sestdien iekļuva Kiprā notiekošā pasaules U-19 čempionāta pusfinālā.

Ceturtdaļfinālā Latvijas puišu duets ar 2-0 (21:17, 21:19) pārspēja spāņus Oskaru Himenesu Gutjeresu un Alehandro Vertu Pastoru.

Pusfinālā Šmits un Samoilovs tiksies ar šveiciešiem Floriānu Brīru un Īvu Hauzeneru.

Šmits un Samoilovs apakšgrupu turnīrā ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņēma otro vietu D apakšgrupā un izslēgšanas turnīru sāka no pirmās kārtas, kurā ar 2-0 (21:16, 21:19) pārspēja amerikāņus Eidenu Braunu un Lukasu Losoni. Tikmēr otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā viņi ar 2-1 (21:17, 23:25, 18:16) pārspēja brazīliešus Gabrielu Pisku un Felipi Mirandu.

Savukārt meiteņu turnīrā talantīgās Graudiņa un Ņečiporuka ceturtdaļfinālā ar 0-2 (22:24, 19:21) piekāpās Ketrīnai Plammerei un Miličai Mirkovičai.

Arī Graudiņa un Ņečiporuka savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs un palika otrās, tādējādi izslēgšanas turnīru sākot no pirmās kārtas, kur ar 2-0 (21:8, 21:12) pārspēja Peru pludmales volejbolistes Anhiju Sernu Ingusu un Besnu Viljegasu. Tikmēr astotdaļfinālā Latvijas duets ar 2-1 (21:23, 21:15, 15:6) uzvarēja ukrainietes Viktoriju Lisicju un Katerinu Daševsku.

Graudiņa un Ņečiporuka pamatturnīrā bija iekļuvušas automātiski, bet puišu turnīrā trešdien kvalifikāciju izdevās pārvarēt Šmitam un Samoilovam.

Pamatturnīrā piedalās 32 pāri, kas sadalīti astoņās apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas trīs labākie dueti, turklāt pirmās vietas izcīnījušajām komandām pirmā izslēgšanas spēļu kārta bija brīva.

Vēl no Latvijas sportistiem Atvars Ozoliņš un Rihards Lazdiņš trešdien zaudēja jau kvalifikācijas pirmajā kārtā, bet Dārta Lūse un Annija Jurdža apstājās noslēdzošajā, trešajā, kārtā.

Graudiņa ar Ņečiporuku pērn Rīgā triumfēja Eiropas U-18 meistarsacīkstēs, bet šogad guva dalītu devīto vietu pasaules U-21 čempionātā.

Šogad jūnijā lielu panākumu guva Ozoliņš un Šmits, izcīnot ceturto vietu Eiropas U-20 čempionātā. Latvijas puišu pludmales volejbolisti Eiropas jaunatnes čempionātos iepriekšējo reizi pie medaļām tikuši 2011.gadā, kad Haralds Regža un Armands Āboliņš izcīnīja otro vietu Eiropas U-20 meistarsacīkstēs.

Tāpat Eiropas U-20 čempionātā šogad Graudiņa duetā ar Anastasiju Kravčenoku izcīnīja piekto vietu.

LETA/Foto: Latvijas Volejbola federācija/Facebook

Izlasi

Dienas bilde: biedri iesmej par Barona ielas miskastē iesprūdušo draugu 23
Talcinieku vakardienas atradums Rīgā ir liels retums, atzīst ekologs Pupiņš 7
Ģimene Rīgā nošauj greizi, saviem spēkiem ārstējot bērnu. Iesaistās mediķi 6
Pievienot komentāru