Nav izslēgts, ka pat kāds no jau Brazīlijā esošajiem krievu sportistiem nemaz netiks pielaists sacensībām.

Krievijas galējo sastāvu dalībai olimpiskajās spēlēs noteiks īpaša komisija 5

Sports
2016. gada 31. jūlijā 21:33
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) izveidojusi trīs cilvēku grupu, kas noteiks Krievijas delegācijas galējo sastāvu dalībai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Kā pavēstījuši SOK pārstāvji, komisija pārskatīs katra sportista atbildību dalībai olimpiskajās spēlēs, turklāt pirms tam par to lems arī Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

"Komisija izlems vai akceptēt vai norādīt CAS galējo lēmumu," izteicies SOK pārstāvis Marks Edamss. Šajā komisijā būs SOK biedrs Ugurs Erdeners no Turcijas, kurš ir SOK medicīniskās komisijas vadītājs, SOK atlētu komisijas vadītāja Klaudija Bokele no Vācijas, kā arī kādreizējā SOK prezidenta Huana Antonio Samaranča dēls ar tādu pat vārdu.

Komisija savu lēmumu pieņems pirms piektdien gaidāmās sacensību atklāšanas ceremonijas.

LETA jau ziņoja, ka SOK izpildkomiteja pirms nedēļas nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas notika ar dažādām atrunām. Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuālu analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.

Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, "kaut sods jau ir izciests". SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes sadarbībā ar WADA.

LETA/Foto: EPA/LETA

Izlasi

Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 46
Hercogienes Ketrīnas māsas Pipas kāzu ceremonija apdraudēta 4
Baiss stāsts no Rīgas policistu hronikas: steidz pie maza puikas, kurš dzīvo šausmīgos apstākļos 20
Skatīt visus komentārus