Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
18 gadus vecā ventspilniece Rebeka Koha Rio tiek pie augstās. 4.vietas!

Mūsu Rebekai Kohai pietrūkst nieka 2 kilogrami līdz medaļai. Lepojamies ar 4.vietu! 23

Sports
2016. gada 7. augustā 22:56 2016. gada 7. augustā 22:56
Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kura startē svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, svētdien izcīnīja ceturto vietu Riodežaneiro olimpisko spēļu sacensībās.

Raušanā Koha pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā viņai padevās 107 kilogramus smags stienis, kas summā deva 197 kilogramus, par kilogramu atpaliekot no sava personiskā rekorda, bet par diviem no bronzas medaļas.

Par olimpisko čempioni tika kronēta Taivānas atlēte Sjui Šučiņa, kura summā cēla 212 kilogramus (100+112), sudraba medaļu izcīnīja filipīniete Fidilina Diaza, kura pacēla 200 kilogramus (88+112), bet bronzas medaļu izcīnīja Jinhī Juna no Dienvidkorejas, kura pacēla 199 kilogramus (88+111).

Pirms četriem gadiem Londonā Šučiņa samierinājās ar sudrabu, bet pērn Hjūstonā tika kronēta par pasaules čempioni, kamēr Diaza ieguva bronzu. Savukārt Juna 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs ieguva sudrabu.

Par sākuma svaru raušanā Koha izvēlējās 85 kilogramus, tiesa treneris Eduards Andruškevičs neilgi pirms iznāciena nolēma pielikt klāt vēl divus kilogramus, ko arī ventspilniece pacēla, taču viņas mēģinājums netika ieskaitīts. Otrajā mēģinājumā, kas bija jāveic pēc dažām minūtēm, latviete bija aukstasinīga un pacēla 87 kilogramus, taču uzreiz zaudēja vienu piegājienu.

Trešajā piegājienā Kohas raujamais svars tika pacelts uz 90 kilogramiem. Arī šo svaru Koha pacēla, kas viņai pēc raušanas deva trešo vietu. Tikpat bija pacēlusi brazīliete Rozāne dus Santusa, bet viņa ir smagāka nekā latviete.

Līdere pēc raušanas ar 101 kilogramu, kas ir jauns olimpiskais rekords, bija ķīniete Li Jajuņa, bet otrā ar 100 kilogramiem bija Šučiņa.

Savukārt grūšanā latviete kā sākuma svaru bija izvēlējusies 100 kilogramus, taču nolēma sākt ar 103 kilogramu smagu stieni. Otrajā mēģinājumā Koha mēģināja celt 107 kilogramus smagu stieni un arī šo svaru Latvijas svarcēlāja pieveica.
 

Trešajā mēģinājumā tika pieteikts 110 kilogramus smags stienis, kas nozīmētu par diviem kilogramiem labotu personisko rekordu. Koha stieni uzcēla līdz krūtīm, taču augstāk šo svaru nevarēja pacelt un sacensības noslēdza ar 107 kilogramiem grūšanā un 197 kilogramiem summā, kas deva ceturto vietu.

Savukārt 2013.gada pasaules čempione Jajuņa grūšanā sākotnēji nepacēla 123 kilogramu smagu stieni, bet vēlāk divreiz netika galā ar 126 kilogramiem, tādējādi finālā paliekot bez rezultāta.

IWF valde jūnijā lēma par Riodežaneiro olimpisko spēļu astoņu vīriešu un 11 sieviešu kvotu pārdalīšanu, vienu no tām sieviešu kategorijā piešķirot Latvijai. Tā kā Koha ir vienīgā augsta līmeņa Latvijas svarcēlāja, tad šī kvota tika viņai, kas ļāva 18 gadus vecajai sportistei debitēt olimpiskajās spēlēs.

Koha aprīlī Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļu. Atsevišķi raušanā viņa bija otrā, bet grūšanā trešā, tiekot pie mazās sudraba un bronzas godalgas.

Savā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Koha pasaules rangā bija 14.vietā, bet automātiski pie ceļazīmes uz Riodežaneiro tika desmit labākās.

Tobrīd tikai 17 gadus vecā Koha, kura svara kategorijā līdz 53 kilogramiem bija jaunākā sacensību dalībniece, raušanā pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā pievarēja 108 kilogramu stieni, kas summā viņai deva 198 kilogramus. Koha visos veidos laboja valsts rekordus.

Savukārt Artūrs Plēsnieks sacensībās kungiem svara kategorijā līdz 105 kilogramiem startēs 16.augustā.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA, AP/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Kosmetoloģes padoms par mazgāšanos ziemā: "Dušā ir jāiet, cik vien reti iespējams" 7
Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 17
Policija pēdējo dienu notikumu dēļ aicina cilvēkus pievērst uzmanību aizdomīgiem ļaudīm īpašumos 7
Skatīt visus komentārus