Patlaban Mardini nezina, zem kuras valsts karoga viņa turpinās karjeru un cīnīsies par dalību 2020.gada olimpiskajās spēlēs.

Bēgļu komandas karognesēja iepriecināta par iespēju startēt olimpiskajās spēlēs 2

Sports
2016. gada 9. augustā 20:30
Riodežaneiro olimpisko spēļu bēgļu komandas karognesēja Sīrijā dzimusī peldētāja Jusra Mardini iepriecināta par iespēju startēt Olimpiādē.

Mardini dzīvo un trenējas Vācijā, un ir viena no desmit vēsturē pirmās olimpiskās bēgļu komandas dalībniecēm.

Bēgļu komanda olimpiskajās spēlēs startē zem Olimpiskās kustības karoga, ko atklāšanas ceremonijas parādē nesa Mardini, kura jau sestdien izgāja uz starta 100 metru tauriņstila peldējumā.

Mardini savu peldējumu veica minūtē un 9,21 sekundē, ieņemot 41.vietu, bet trešdien viņai gaidāmas priekšsacīkstes 100 metru brīvajā stilā.

Patlaban 18 gadus vecās Mardini elks ir visu laiku titulētākais planētas olimpietis Maikls Felpss, kurš svētdien palīdzēja ASV izlasei uzvarēt Riodežaneiro Olimpiādes 4x100 metru brīvā stila stafetē un ieguva jau savu 19.olimpisko zeltu.

"Par mani daudz runā un cilvēki grib ar mani nofotografēties. Tas ir labi, jo tas palīdz pasaulei nodot mūsu vēstījumu, kā arī parādīt to, ka arī bēgļi ko var paveikt. Tomēr nekad nebūšu tāda kā Felpss, man nebūs tik lieli panākumi un atpazīstamība. Līdz šim neko daudz neesmu sasniegusi," secina Mardini.

Patlaban Mardini nezina, zem kuras valsts karoga viņa turpinās karjeru un cīnīsies par dalību 2020.gada olimpiskajās spēlēs.

"Pagaidām nedomāju, vai pārstāvēšu Sīriju vai Vāciju. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) mūs, bēgļus, atbalsta. Sīrija un Vācija ir manas mājas, un tagad tādas ir arī SOK. Man ir trīs mājas. SOK atbalsta mūs arī startam 2020.gadā. Mēs izcīnīsim medaļu. Mums vajag to izdarīt," teica Mardini.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

LETA / Foto: AP/Scanpix/LETA

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 4
Skaudri stāsti: kā ekstrasensi apkrāpj naivos Krievijas ļaudis 4
Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 8
Pievienot komentāru