Amerikāņu riteņbraucēja Ārmstronga uzvar trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas
Kristīna Ārmstronga uzreiz pēc finiša piedzīvoja sāpīgu kritienu.
2016. gada 10. augusts, 16:57

Amerikāņu šosejas riteņbraucēja Kristīna Ārmstronga trešdien lietainos apstākļos triumfēja Riodežaneiro olimpisko spēļu individuālajā braucienā, par čempioni kļūstot trešajā Olimpiādē pēc kārtas, kamēr Norvēģiju pārstāvošā latviete Vita Heine finišēja pēdējā, 25., vietā.

Ārmstronga, kura ceturtdien svinēs savu 43.dzimšanas dienu, 29,9 kilometrus garo distanci veica 44 minūtēs un 26 sekundēs, bet piecas sekundes lēnāka bija sudraba godalgas laureāte krieviete Olga Zabeļinskaja.

Tikmēr bronzas medaļu izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione grupas braucienā Nīderlandes sportiste Anna van der Bregena, kura Ārmstrongai zaudēja 11 sekundes.

Heine uzrādīja 25.rezultātu, kas bija par piecām minūtēm un 57 sekundēm lēnāks nekā Ārmstrongai.

Ārmstronga par olimpisko čempioni individuālajā braucienā tika kronēta 2008.gadā Pekinā un 2012.gadā Londonā. Tāpat viņas kontā ir divas pasaules čempionātu zelta medaļas.

Tikmēr savulaik dopinga lietošanā pieķertā Zabeļinskaja Londonā tika pie bronzas gan individuālajā, gan grupas braucienā. Savukārt van der Bregena pērn pasaules čempionātā individuālajā un grupas braucienā izcīnīja sudraba medaļas.

Grupas braucienā par čempioni tika kronēta van der Bregena, sudraba medaļu izcīnīja zviedriete Emma Jūhansone, bronzas medaļu ieguva Elīza Longo Borgīni no Itālijas, bet Heine finišēja 33.vietā.

Heine Jāņu laikā triumfēja Norvēģijas čempionātā grupas braucienā un individuālajās sacensībās. Lai gan olimpiskās kvalifikācijas rangā augstāku vietu ieņēma cita norvēģiete Emīlija Mūberga, tomēr uz četrgades lielāko sporta notikumu devusies Heine.

Heine ir jau 31 gadu veca, bet līdz šim aizvadīto četru sezonu laikā ar augstiem panākumiem nebija izcēlusies, piemēram, pērn viņa nevienās starptautiskajās individuālajās sacensībās nespēja tikt pirmajā divdesmitniekā. Vēl 2013.gadā viņa zem Latvijas karoga brauca pasaules čempionātā, izcīnot 39.vietu individuālajā distancē. Savukārt kopš pagājušās sezonas viņa pārstāv Norvēģiju.

Heine Norvēģijā pirmo reizi viesojās 18 gadu vecumā un palika tur laimīgas sakritības dēļ. Latviete tur sastapa savu nākamo vīru, ar kuru kopā pārcēlās uz dzīvi Bergenā. Tikai 25 gadu vecumā viņa nopietni pievērsās riteņbraukšanai, papildinot vietējās komandas rindas, bet pēc tam viņa nonāca "Hitec Products" vienībā. Paralēli riteņbraukšanai Heine Bergenas Universitātē ieguvusi augstāko izglītību finansēs.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA