Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas labākajam peldētājam Uvim Kalniņam šoreiz neizdevās pietuvoties sevis paša sasniegtajam Latvijas rekordam.

Arī peldētājam Kalniņam neizdodas iekļūt pusfinālā

Sports
2016. gada 10. augustā 20:48 2016. gada 10. augustā 20:48
Latvijas peldētājs Uvis Kalniņš Riodežaneiro olimpisko spēļu 200 metru kompleksajā peldējumā priekšsacīkstēs savā peldējumā finišēja ceturtais, bet pusfinālā neiekļuva un sacensības noslēdza 24.vietā.

<%object=topobject%

Kalniņš savu peldējumu veica divās minūtēs un 2,34 sekundēs, no sava pērn uzrādītā Latvijas rekorda atpaliekot par 1,95 sekundēm.

Šajā peldējumā uzvarēja Luksemburgas sportists Rafaels Stačioti, kurš bija 2,13 sekundes ātrāks par latvieti.

Kalniņš savā peldējumā pēc tauriņstila un peldējuma uz muguras atradās ceturtajā pozīcijā, bet brasā viņš pakāpās uz trešo vietu, taču brīvā stila distancē zaudēja pozīciju un finišēja ceturtais.

Katrā disciplīnā priekšsacīkstēs 16 labākie peldētāji kvalificējās pusfinālam, bet Kalniņš ar savu rezultātu ierindojās 24.vietā starp 27 peldētājiem. Lai iekļūtu pusfinālā, Kalniņam bija jāpeld vismaz 2,57 sekundes ātrāk.

Ātrākais priekšsacīkstēs bija seškārtējais olimpiskais čempions Raiens Lohte, kurš savu peldējumu veica minūtē un 57,38 sekundēs, bet trešais palika Maikls Felpss, kura kontā ir 21 olimpisko spēļu zelta medaļa.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas peldētāja Aļona Ribakova Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšsacīkstēs 200 metros brasā trešdien laboja Latvijas rekordu, bet pusfinālā neiekļuva un sacensības noslēdza 27.vietā.

Ribakova distanci peldēja divās minūtēs un 30,82 sekundēs, savu pirms diviem gadiem sasniegto rekordu labojot par 0,7 sekundēm.

Šajā peldējumā ar divām minūtēm un 27,98 sekundēm uzvarēja argentīniete Julija Sevastjana, bet Ribakova viņai zaudēja 2,84 sekundes.

Pēc pirmajām trim atzīmēm Latvijas peldētāja bija trešajā pozīcijā, tomēr līdz finišam atkāpās par vienu vietu un finišēja ceturtā.

Katrā disciplīnā priekšsacīkstēs 16 labākās peldētājas kvalificējās pusfinālam, bet Ribakova ar savu rezultātu ieņēma 27.vietu 29 sportistu konkurencē. Līdz pirmajam sešpadsmitniekam Ribakovai pietrūka 4,24 sekunžu.

Neviens Latvijas peldētājs nebija izpildījis olimpisko normatīvu, tāpēc valstij pienācās vien divas vietas solidaritātes kvotas ietvaros, un uz Riodežaneiro tika sūtīti Ribakova un Kalniņš.

Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš 18 gadu vecumā ieguva 30.vietu 100 metru brīvā stila distancē. Pašlaik viņš pārkvalificējies uz 200 metru komplekso distanci, kurā pērn ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja 17.vietu pasaules čempionātā, turklāt tikai par 11 sekundes simtdaļām atpalika no olimpiskā A kvalifikācijas normatīva.

Savukārt Ribakova pirms četriem gadiem izpildīja olimpiskā ielūguma normatīvu (OST), tomēr Olimpiādē piedalījās Kalniņš un Gabriela Ņikitina.

Kopumā šajās olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīs 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos.

LETA/Foto: LOK/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 10
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 39
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 22
Pievienot komentāru