Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ponem gan būs jāskaidrojas ar IZM.

Krustugunīs nokļuvušā Pones versija, kāpēc Aļonas trenerim neļāva braukt uz Rio 77

Sports
2016. gada 12. augustā 00:53 2016. gada 12. augustā 00:53
(Papildināta 11:13) Ņemot vērā, ka Germana Jakubovska audzēkne Aļona Ribakova nebija pat izpildījusi normatīvu, tad faktiski Jakubovska atrašanās Rio olimpiskajās spēles nebija prioritāte, Latvijas Televīzijai sacīja Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Kaspars Pone. 

Viņš izteicās visai asi: "Šim trenerim vairāk vajadzētu koncentrēties uz savu audzēkņu sagatavošanu, lai viņi varētu izpildīt normatīvus, nevis uz nekorektas informācijas izplatīšanu."

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieprasījusi skaidrojumu LOK par LPF prezidenta Pones dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, uz kurām savukārt nav aizbraucis Latvijas peldētājas Ribakovas treneris Jakubovskis. Kā liecina IZM vēstule LOK, pēc Latvijas peldētāju startiem Latvijas Televīzijas raidījumā "Olimpisko spēļu studija" Ribakovas treneris Jakubovskis informēja, ka viņš, neskatoties uz akreditāciju dalībai XXXI Olimpiādes spēlēs, nav devies līdzi sportistei uz Riodežaneiro un viņa vietā uz Olimpiādes spēļu norises vietu Riodežaneiro ir devies Pone.

Kaspars Pone Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieradies ar trenera akreditāciju, tomēr pats jūtas pārsteigts par to.

Trešdien plaša ažiotāža izraisījās pēc olimpiskās peldētājas Aļonas Ribakovas trenera Germana Jakubovska izteikumiem, kurš atklāja, ka pēdējā brīdī uz Riodežaneiro nolēmis doties Pone, kamēr trenerim jāpaliek mājās. Sākotnēji braucēju sarakstā bija apstiprināti peldētāji Aļona Ribakova un Uvis Kalniņš, treneri Jakubovskis un Deivs Kolinss, kā arī federācijas prezidents Pone. "Latvijas Peldēšanas federācija olimpiskajām spēlēm pieteica piecus dalībniekus, un vēl pirms izlidošanas [Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents] Aldons Vrubļevskis apgalvoja, ka Germans būs un viņam tiek meklētas biļetes. Tomēr acīmredzot objektīvu iemeslu dēļ viņš netika," pauda Pone, izsakot viedokli, ka tas neietekmēja Ribakovas rezultātu. "Pēc federācijas lūguma Uvja treneris [Deivs Kolinss] uzņēmās viņai palīdzēt."

Pone, kurš pats ir LOK izpildkomitejas loceklis, asi kritizēja LOK darbību, noveļot vainu uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju.

"Manā skatījumā ir neētiski LOK izpildkomitejā apstiprināt piecas personas un kādu no tām neaizvest. Nezinu, kāpēc tieši Peldēšanas federācijai nepietika vietas," Pone pauda, ka sabiedrībā nav novērtēts federācijas un to prezidentu darbs, atgādinot, ka federāciju prezidenti nesaņem algas.

Tāpat Pone kritizēja pašu Jakubovski, paužot, ka pirms Londonas olimpiskajām spēlēm, kad Ribakova netika apstiprināta starp dalībniecēm, viņš ar sūdzību vērsās Starptautiskajā Ūdens sporta federācijā (FINA) un aicināja Latvijai nesūtīt nevienu sportistu.

Pone gan nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar trenera akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim. "Biju pieteikts kā federācijas prezidents ("team leader"), bet nezināmu iemeslu dēļ saņēmu trenera akreditāciju un tagad nekur netieku iekšā. Situācija mainījās katru dienu, mainījās pieejamo akreditāciju skaits. Līdz pēdējam brīdim domāju, ka Germans būs, jo citas informācijas man nebija."

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, pāris dienu pirms Ribakovas starta viņai bijusi saruna aci pret aci ar Poni un pēc tās peldētāja bijusi ar asarām acīs, tomēr pats LPF prezidents pauda, ka tā bijusi ikdienišķa saruna ar vēlmi noskaņot sportisti pirms starta.

Pone atgādināja, ka LPF pārrauga piecus sporta veidus, kas ir olimpiskajā programmā, un četros no tiem notiek apmācības bērniem arī Latvijā. Federācijas prezidents pauda, ka Latvijā ir ļoti svarīgi arī slīkšanas jautājumi un arī par tādām programmām viņš runājis, Riodežaneiro atrodoties jau gandrīz divas nedēļas. Viņš slavēja federācijas darbu un izteicās, ka 2018.gadā Latvijā varētu risināties Pasaules kausa posms. "Atrašanās Riodežaneiro nav mans atvaļinājums, šeit strādāju, tērēju savu laiku un cenšos realizēt četrgades programmas."

Trešdien Ribakova ar jaunu Latvijas rekordu ierindojās 27.vietā 200 metru brasā, bet Uvis Kalniņš palika 24.pozīcijā 200 metru kompleksajā distancē.

LTV/LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

14 fakti par Meganu Mārklu, kurus tu vēl nezināji 8
5 lieliski gabali, ko pasaulei atstāja "The Cranberries" 3
Kolumbijā pārlūzis 280 metru augsts tilts; desmit strādnieki nositušies kritienā 1
Skatīt visus komentārus