Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas delegācijas jaunākā sportiste no sirds izbaudīja olimpisko atmosfēru un guva lielisku pieredzi.

17 gadu vecā Ketija Birzule emocionāli pastāsta par savu startu Rio olimpiādē 10

Sports
2016. gada 13. augustā 09:39 2016. gada 13. augustā 09:39
Neskatoties uz sakrājušos nogurumu, Latvijas burātāja Ketija Birzule Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vissekmīgāk nostartējusi noslēdzošajā dienā, uzskata sportiste.

Septiņpadsmit gadus vecā Latvijas vējdēļu braucēja piektdien četras dienas un 12 braucienus ilgušo startu RS:X klasē noslēdza 24.vietā, bet pēdējā dienā vienā no braucieniem spēja finišēt pat 19.pozīcijā.

"Esmu ļoti piekususi, bet apmierināta, jo pēdējā diena bija vislabākā, kaut jutos vispiekusušākā," pēc olimpiskā starta pauda Latvijas olimpiskās delegācijas jaunākā sportiste. "Nedaudz pārsteidzoši, bet fiziski izturēju."

Pēdējā dienā burātāju starti sākās stundu vēlāk nekā paredzēts, jo, balstoties uz laika prognozēm, tika gaidīts, kad vējš iepūtīs no labāka virziena. Tāpat Birzule līdz pat sarunai ar žurnālistiem nezināja par 19.vietu braucienā, uz to reaģējot ar neviltotu prieku.

"Tas ir super. Sākumā biju nedaudz nobijusies no viļņiem, kas, neskatoties uz mazo vēju, bija milzīgi. Situācija bija specifiska, bet izdevās to labi "samenedžēt" un cīnījos līdz galam," teica Birzule, stāstot, ka sacensību laikā sportisti neskaita, kurā vietā atrodas. "Vienkārši braucam, cik mūsu spēkos."

"Deviņpadsmitā vieta pilnīgi noteikti tas ir bonuss. Biju cerējusi uz divdesmitnieku, bet pati neapzinājos, ka tas jau paveikts," teica latviete.

Kaut pirms burāšanas sacensībām tika runāts par lielu piesārņojumu, Birzule visu uztvēra mierīgi. "Redzējām daudz peldošas miskastes, bet nebija tik traki - arī es vienu dienu izkritu no laivas un sarijos ūdeni, bet tepat vien dzīvespriecīga stāvu."

Burāšanā lielākoties dominē pieredzējuši sportisti, tāpēc šo sacensību jaunākā sportiste tika pie iespējas iegūt lielu pieredzi. "Redzēju sev priekšā labākās sportistes un varu no viņām mācīties ne tikai tehniski, bet arī sagatavošanos pirms starta, kā viņas noskaņojas. Esmu ieguvusi pieredzi daudzos un dažādos veidos."

Birzule laika limitā neiekļāvās divos no 12 braucieniem, atklājot, ka tieši šie braucieni nebija sliktākie. "Tur arī citām neizdevās starti un kopumā esmu ļoti apmierināta. Tagad varēšu atpūsties no sirds."

Vējdēļu braucēja teica, ka viņas komandā ir trīs treneri, bet nākotnē nopietnāk palīdzēs Maksims Oberemko, kurš pats, pārstāvot Krieviju, startēja šajās olimpiskajās spēlēs. "Šī Olimpiāde ļāva man ieelpot olimpisko gaisu, lai jau pēc četriem gadiem zinātu, ko gaidīt."

LETA/ Foto: EPA/LETA, Instagram

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 42
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 23
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
Skatīt visus komentārus