Īriju pārstāvošā latviete Pušpure Rio izcīna 13.vietu 7

Sports
2016. gada 13. augustā 16:44
Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure Riodežaneiro olimpisko spēļu C finālā akadēmiskajā airēšanā sestdien finišēja pirmā, tādējādi tāpat kā Londonas arī šajā Olimpiādē ieņemot 13.pozīciju.

Savā airējumā latviete 2000 metru distanci veica septiņās minūtēs un 27,60 sekundēs, tuvāko sekotāju lietuvieti Linu Šaltīti apsteidzot par 2,78 sekundēm.

Pēc pirmajiem 500 metriem Pušpure savas konkurentes apsteidza par teju pusotru sekundi, tādu pašu pārsvaru saglabājot arī pēc pusdistances. Turpinājumā lietuviete par 1-2 metriem pietuvojās Pušpurei, taču pēdējos 400 metros Pušpure spēja palielināt pārsvaru un izcīnīt uzvaru.

Pušpure priekšbraucienos nopelnīja vietu ceturtdaļfinālā, kur finišēja ceturtā, tādējādi neturpinot cīņu par medaļām. Savukārt C/D pusfinālā viņa savā airējumā bija pārliecinoši ātrākā.

Vēlāk dāmu un kungu vieninieki, kā arī astotnieki sadalīs Riodežaneiro olimpisko spēļu pēdējās medaļas akadēmiskajā airēšanā.

Pušpure zem Īrijas karoga jau startēja 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur viņa ieņēma 13.vietu.

Pie olimpiskās ceļazīmes viņa tika maijā, kad Eiropas olimpiskajā kvalifikācijā - Lucernas regatē - ieņēma otro vietu. Šajās sacensībās startēja arī Latvijas labākā akadēmiskā airētāja Elza Gulbe, taču viņa palika sestā, bet ceļazīmes uz Riodežaneiro nopelnīja četras labākās.

Zīmīgi, ka neilgi pirms tam Gulbe Vācijā izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļu, bet Pušpure bija trešā. Tas bija līdz šim lielākais panākums 22 gadus vecās Gulbes karjerā.

Pirms tam viņai sekmīgs bija 2013.gads, kad tika izcīnīta bronza pasaules Universiādē un arī pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Savukārt Pušpure 2014.gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu pasaules meistarsacīkstēs.

Pušpure nav vienīgā latviete, kas Riodežaneiro startē zem citas valsts karoga. Smaiļošanā startēs Turciju pārstāvošā Lāsma Liepa, kura šogad izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tikmēr latviešu riteņbraucēja Vita Heine zem Norvēģijas karoga svētdien izcīnīja 33.vietu grupas braucienā, bet individuālajā braucienā ieņēma 25.pozīciju.

Kopumā šajās olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

LETA/Foto: AP/LETA/Reuters

Izlasi

Policija sākusi kriminālprocesu par Aizputē izrakto pirms 17 gadiem pazudušā uzņēmēja līķi 7
Dramatiski skati pie Tallinas: uz viena ceļa avarē 30 automašīnas 1
Ulmaņu gatvē atklāj jaunu "K Senukai" veikalu. Apskati, ko tur var nopirkt! 5
Skatīt visus komentārus