Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) paziņoja, ka Krievijas tāllēcēja Darja Kļišina tomēr var startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Divi dažādi DNS analīzēs ir normāli! Krievu tāllēcējai Kļišinai ļaus startēt Rio 25

Sports
2016. gada 15. augustā 11:31 2016. gada 15. augustā 11:31
Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) pirmdien paziņoja, ka Krievijas tāllēcēja Darja Kļišina tomēr var startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, atceļot Starptautiskā vieglatlētikas federācijas (IAAF) pirms dažām dienām pieņemto lēmumu par sportistes atstādināšanu.

Pēc tam, kad IAAF paziņoja, ka Kļišina, tomēr nevarēs startēt Olimpiādē, viņa vērsās CAS, kas svētdien izskatīja sportistes apelāciju, spriedumu paziņojot agrā pirmdienas rītā.

CAS norādīja, ka Kļišinas apelācija ir apmierināta un viņa joprojām ir tiesīga startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Šāds lēmums tika pieņemts neilgi pēc tam, kad Vācijas televīzijas kanāla ARD žurnālists Hanss Joahims Zepelts ziņoja, ka iepriekš nodotās Kļišinas dopinga analīzēs konstatēti divu cilvēku DNS un, visticamākais, ar tām notikušas manipulācijas.

Kļišina sākotnēji bija vienīgā no Krievijas vieglatlētiem, kurai ļauts piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, taču neilgi pirms sacensību sākuma arī viņa tika atstādināta, jo IAAF bija saņēmusi jaunu informāciju par sportistes saistību ar dopingu.

IAAF jūnija vidū lēma, ka Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm nepielaidīs 68 Krievijas vieglatlētus, izņemot Kļišinu.

25 gadus vecā tāllēcēja Kļišina, kura ir divkārtējā Eiropas čempione telpās, jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un IAAF iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Olimpiādē.

Tāllēcējai otrdien ir paredzētas kvalifikācijas sacensības.

Jūlijā tika publicēts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja pēc tam nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas notika ar dažādām atrunām. Kā lēma SOK, katrai federācijai bija iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē.

Vairākas federācijas šādu iespēju arī izmantoja.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīs 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 5
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 69
Skatīt visus komentārus