Serbijas basketbolistes pārsteidzoši uzvar zvaigžņoto Austrāliju un iekļūst Rio pusfinālā
Serbijas uzbrukuma līderi Anu Daboviču (pa kreisi) pēc spēles apsveic viņas māsa Milica Daboviča.
2016. gada 16. augusts, 21:22

Riodežaneiro olimpisko spēļu sieviešu basketbola turnīra pusfinālu otrdien negaidīti sasniedza Serbija.

Ceturtdaļfināla mačā Serbijas basketbolistes ar 73:71 (20:20, 15:17, 16:15, 22:19) pārspēja iepriekš šajā turnīrā nezaudējušo Austrāliju.

Lielu lomu Serbijas uzvarā otrdien nospēlēja Ana Daboviča, kura iemeta 24 punktus, kamēr 17 punktus pievienoja Jeļena Milovanoviča.

Savukārt Austrāliju no neveiksmes neglāba lieliskais Elizabetes Kembedžas sniegums, jo šī basketboliste otrdienas ceturtdaļfināla spēlē izcēlās ar 29 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Austrālijas basketbolistes pie medaļām bija tikušas piecās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, taču nu nāksies palikt bez cēlmetāla. Tieši šī izlase aiz ASV ilgu laiku tiek uzskatīta par otro spēcīgāko valstsvienību pasaulē.

Pusfinālā Serbija spēkosies ar Spānijas izlasi.

Spānijas sieviešu basketbola izlases aizsardze Anna Krusa  ceturtdaļfināla spēlē pamatlaika pēdējā sekundē realizēja metienu, kas ieveda spānietes turnīra pusfinālā. Ceturtdaļfināla spēlē Spānija ar 64:62 (12:17, 17:8, 13:22, 22:15) pārspēja Turciju.

Rezultatīvākā spēlētāja Spānija izlases rindās bija Krusa, kura guva 14 punktus un veica sešas rezultatīvas piespēles.

Turcijas izlasi no zaudējuma neglāba naturalizētā amerikāniete Lara Sandersa, kuras kontā 22 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Turcietes visu otro puslaiku atradās vadībā ar 4-7 punktiem, taču pamatlaika priekšpēdējā minūtē spānietes noķēra savas pretinieces, turklāt 36 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām Krusa panāca 62:60. Tiesa, četras sekundes pirms finālsvilpes Sandersa panāca neizšķirtu 62:62, taču Krusa pēdējā sekundē izrāva uzvaru pār Turcijas izlasi.

Francijas sieviešu basketbola izlase Riodežaneiro olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā otrdien ar 68:63 (16:25, 16:12, 18:13, 18:13) pārspēja Kanādu.

Pusfinālā Francija tiksies ar turnīra favorīti ASV, bet otrā mačā par vietu finālā spēkosies Spānija un Serbija.

Francijas izlases rindās ar 14 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Sandrīne Grudā.

Tikmēr Kanādas valstsvienībā rezultatīvākā bija Kima Guši, kuras kontā 15 punkti.

Spēli labāk iesāka kanādietes, kuras otrās ceturtdaļas sākumā ieguva 13 punktu pārsvaru (29:16). Tiesa, tam sekoja francūziešu 12 punktu izrāviens, kas Kanādas handikapu samazināja līdz minimumam. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 37:32 Kanādas labā, taču trešās ceturtdaļas sākumā Francija panāca izlīdzinājumu.

Turpinājumā aizritēja cīņa par vadību, ko ceturtās ceturtdaļas sākumā nostabilizēja francūzietes. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Kanāda pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (59:60), bet Francijas basketbolistes noturēja vadību un uzvarēja ar rezultātu 68:63.

ASV sieviešu basketbola izlase otrdien viegli sasniedza Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīra pusfinālu.

Ceturtdaļfinālā turnīra favorītes amerikānietes ar 110:64 (30:23, 26:23, 25:13, 29:5) pieveica Japānu.

Pa 19 punktiem ASV izlases labā guva trīskārtējās Sieviešu Nacionālās Basketbola līgas (WNBA) čempiones Meija Mūra un Diāna Taurasi.

Tikmēr Japānas valstsvienības labā 14 punktus sameta Ramu Tokašiki.

Pusotru minūti pirms pirmā puslaika beigām japānietēm izdevās pietuvoties līdz mīnus diviem punktiem (46:48), taču mača turpmākajā gaitā laukumā dominēja ASV, kas izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 110:64.

Pusfinālā ASV spēkosies ar Francijas un Kanādas ceturtdaļfināla stiprāko komandu.

Olimpisko spēļu sieviešu basketbola turnīra fināls gaidāms sestdien - dienu pirms Olimpiādes noslēguma.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA