Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šonakt nedaudz pēc 3.00 naktī Madara raidīs savu šķēpu.

Palameika: "Abas ar Sintu apliecinājām, ka esam labā formā"

Sports
2016. gada 17. augustā 08:14 2016. gada 17. augustā 08:14
Latvijas šķēpa metējas Madara Palameika un Sinta Ozoliņa Riodežaneiro olimpisko spēļu treniņos apliecināja, ka ir labā formā, uzsver Palameika.

Palameika otrdien ar pirmo metienu izpildīja Riodežaneiro olimpisko spēļu fināla normatīvu, bet Sinta Ozoliņa ieņēma 14.vietu un kā otrā palika aiz finālistu strīpas.

"Bija plānots izpildīt normatīvu jau pirmajā metienā. Koncentrējos uz mešanu pēc iespējas tālāk, gribēju mest 64 metrus. Kad ieraudzīju, ka esmu metusi pāri 63 metriem, saskumu, jo biju piemirsusi, kāds ir fināla normatīvs. Kvalifikācijā šāds rezultāts ir ļoti labs. Metienu tehniski izpildīju ļoti labi, taču šķēps aizlidoja uz sānu," teica Palameika.

Tāpat Latvijas rekordiste bija apmierināta ar stadiona celiņu, kas ir viņai piemērots, jo var ātri ieskrieties.

"Abas ar Sintu treniņos apliecinājām, ka esam labā forma, tomēr emocionāli grūti šādā pasākumā saglabāt noturību - nervozitāte var pabojāt šo fizisko formu. Finālu jācenšas izbaudīt un enerģiju pārvērst pozitīvismā, nedrīkst baidīties. Fināla rezultāti nav prognozējami, jo daudzas meitenes būs pretendentes uz augstām vietām," atzīmēja šķēpmetēja.

Tikmēr Ozoliņa kvalifikācijas sacensības iesāka ar 60,92 metru tālu metienu, bet otrajā piegājienā šķēpu meta 58,08 metru tālumā, kamēr trešais mēģinājums latvietei netika ieskaitīts. Kā pēdējā fināla vagonā ielēca austrāliete Ketrīna Mičele, kuras rezultāts bija 61,63 metri.

"Sākums bija cerīgs, tomēr stress "iegāja kājās", tās palika mīkstas, nebija ātruma un metiena garuma. Uzrādītais rezultāts nav slikts," secināja Ozoliņa.

Latviete kvalifikācijas sacensības uzsāka A grupā, turklāt viņai bija jāsāk mest pašai pirmajai no visām dalībniecēm.

"Man patīk mest pašai pirmajai, esmu gatava metienam un nevajag skatīties uz konkurentu rezultātiem. Esmu pelnījusi piedalīties olimpiskajās spēlēs, taču bieži gadās uzraukums. Fināla normatīvs bija ļoti augsts, ar tādu Dimanta līgas posmos var tikt trijniekā. Tāpēc neviena šķēpmetēja nemet brīvi, visas iet uz maksimumu," komentēja Ozoliņa.

Kā uzskata Ozoliņa, uz olimpiskajām spēlēm viņa bija sasniegusi savu šogad labāko formu.

"Vasarā izslimotā angīna atstāja sekas uz Eiropas čempionātu. Pēdējos treniņos redzēju, ka esmu gatava, līdz ar to palika rūgtums, ka nepiepildīju savu sapni par finālu," sacīja Ozoliņa.

Fināls šķēpa mešanā dāmām notiks piektdien plkst.3.10 pēc Latvijas laika.

Latvijas rekordiste Palameika, kura 2014.gadā Jelgavā meta šķēpu 66,15 metru tālumā, šosezon uzvarējusi divos Dimanta līgas posmos. Savukārt Eiropas čempionātā viņa palika septītajā vietā.

Pirms četriem gadiem Londonā Palameika šķēpu meta 60,73 metru tālumā, kas deva astoto vietu.

Savukārt Ozoliņa šosezon metusi 62,78 metrus. 2008.gadā Pekinā viņa ar 53,38 metru tālu metienu ieņēma 11.vietu, bet četrus gadus vēlāk Londonā ar 58,86 metriem palika divdesmitā.

Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildīja arī Līna Mūze, taču Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībās viņa guva krustenisko saišu traumu, kā dēļ šķēpa mešanas sektorā varēs atgriezties vien nākamā gada pavasarī.

Šķēpa mešanā kungiem Latviju Riodežaneiro pārstāvēs Eiropas čempions Zigismunds Sirmais un Rolands Štrobinders.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Bīstamais piena pulveris līdz Latvijai nav nonācis 9
Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 9
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 50
Pievienot komentāru