Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Riodežaneiro olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensību rīkotāji otrdien paziņoja, ka Jaunzēlandes skrējēja Niki un viņas ASV kolēģe Ebija varēs startēt 5000 metru skrējiena finālā.

Olimpiskais princips: skrējējām, kuras nelaimīgi pakrita un palīdzēja viena otrai, ļauj startēt finālā 26

Sports
2016. gada 17. augustā 16:22 2016. gada 17. augustā 16:22
Riodežaneiro olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensību rīkotāji otrdien paziņoja, ka Jaunzēlandes skrējēja Niki Hemblina un viņas ASV kolēģe Ebija D'Agostino varēs startēt 5000 metru skrējiena finālā, lai gan abas pēc kritiena tam nekvalificējās.

Abas sportistes otrdien notikušajās priekšsacīkstēs nodemonstrēja, ka olimpiskajās spēlēs ne vienmēr galvenais ir sasniegtais rezultāts, bet svarīgs ir arī olimpiskais gars un cieņa pret konkurentiem.

Otrā priekšskrējiena laikā notika vairāku sportistu sadursme, pēc kuras kritienus piedzīvoja Hemblina un D'Agostino. Pirmā kājās piecēlās amerikāniete, taču tā vietā, lai turpinātu skrējienu, viņa devās pie jaunzēlandietes, palīdzot tai piecelties kājās, aicinot turpināt skrējienu.

Savukārt turpinājumā veselības problēmas jau radās pašai D'Agostino, kura kritienā savainoja potīti un viņa pēdējiem spēkiem turpināja distanci. To ievēroja Hemblina, kura nekavējoties centās palīdzēt savai kolēģei tikt uz priekšu.

Abas sportistes skrējienu pabeidza attiecīgi 15. un 16.vietā, bet finālā iekļuva skrējiena piecas ātrākās, kā arī nākamo piecu labāko rezultātu īpašnieces.

 

Tomēr pēc skrējiena organizatori novērtēja amerikānietes un jaunzēlandietes rīcību, abām piešķirot vietu finālā. Tāpat vieta finālā tika piešķirta arī austrietei Dženiferai Ventai, kura arī iekļuva kritienā, tomēr trauma neguva, bet skrējienu beidza vien 14.vietā.

Ātrākā priekšsacīkstēs bija Etiopijas skrējēja Almaza Ajana, kura iepriekš izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu zelta medaļu 10 000 metru distancē, kurā viņa laboja pasaules rekordu.

Finālsacensības 5000 metru skrējienā sievietēm notiks piektdien.

Sportistes palīdz viena otrai - video:

Nikijas Hamblinas intervija pēc kritiena - video:


LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA, AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 36
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 11
Skatīt visus komentārus