Viens no pasaules labākajiem peldētājiem Raeins Lohte Riodežaneiro esot aplaupīts, tomēr tā nav viņa lielākā problēma.

Divus aplaupītus ASV peldētājus neizlaiž no Brazīlijas 1

Sports
2016. gada 18. augustā 12:18
Divi ASV olimpiskās komandas peldētāji trešdien netika izlaisti no Brazīlijas, kamēr viņi policijai nesniegs liecības par iepriekš notikušu laupīšanu, kurā par upuriem kļuva kopumā četri amerikāņu peldētāji, tostarp titulētais Raiens Lohte.

Trešdien vēlu vakarā Riodežaneiro lidostā no lidmašīnas, kura grasījās doties uz ASV, tika izsēdināti amerikāņu peldētāji Džeks Kongers un Gunnars Bencs.

Sākotnēji viņi tika aizturēti, bet pēc tam, kad lietā iejaucās ASV konsulāta pārstāvji, bet abi peldētāji apsolīja ceturtdien sniegt liecības, viņus atbrīvoja.

Svētdien Lohte kopā ar Kongeru, Bencu un Džimiju Faigenu pēc olimpisko peldēšanas sacensību noslēguma bija devušies uz kādu privātu ballīti. Laupīšana notika, kad četrotne ar taksi atgriezās olimpiskajā ciematā. Pēc Lohtes stāstītā mašīnu apstādinājis kāds vīrietis, kuram pie krūtīm bijusi policijas nozīme. Vīrietis Lohtem pielicis pie deniņiem ieroci un peldētājus aplaupījis.

Brazīlijas policija sāka izmeklēšanu, taču līdz šim nespēja iegūt pietiekami daudz pierādījumu, ka šāda laupīšana notikusi, bez tam arī paši peldētāji nav varējuši sniegt pietiekami nozīmīgus faktus par laupīšanas brīdi, bez tam viņu liecības krasi atšķiras.

Policija neizslēdz iespēju, ka šāda laupīšana nemaz nav notikusi, jo tai tā arī nav izdevies atrast taksistu, vai arī kādus citus lieciniekus.

Zīmīgi, ka paši peldētāji nevērsās policijā, bet tā izmeklēšanu sāka pēc mediju ziņām. Kā pirmā par laupīšanu medijiem atklāja Lohtes māte. Nopratinot Lohti un vēl vienu peldētāju, viņi atzinās, ka bijuši alkohola reibumā, un, piemēram, nevarēja atbildēt, kur un cikos tieši notikusi laupīšana, kā arī neatcerējās kādas krāsas mašīnā viņi braukuši.

Peldētāji gan apgalvoja, ka viņiem likts izkāpt no mašīnas un nogulties uz zemes, bet tad laupītājs savācis viņu naudas makus, kamēr peldētāju mobilos telefonus nav aizticis.

Savukārt televīzijas kompānija NBC trešdien vēstīja, ka Lohte, kurš vienīgais no četriem peldētājiem jau ir devies uz dzimteni, mainījis savas liecības, sakot, ka taksis netika apstādināts uz ielas, bet laupīšana notikusi degvielas uzpildes stacijā. Tāpat titulētais peldētājs tagad noliedz, ka ierocis viņam pielikts pie galvas, sakot, ka ar šaujamo tika tēmēts viņa virzienā.

Lohte Riodežaneiro kļuva par olimpisko čempionu 4x200 metru brīvā stila stafetē, kurā viņš uzvarēja jau ceturto reizi pēc kārtas, bet karjeras laikā viņš ir ticis pie 12 olimpiskajām godalgām, tostarp sešām zelta.

Tikmēr pārējie trīs šajā lietā iesaistītie peldētāji bija stafešu komandu rezervisti un finālpeldējumos nestartēja, taču tā kā piedalījās priekšsacīkstēs, tad arī tika pie savām zelta medaļām.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 98
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 19
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 8