Serbijas sieviešu basketbola izlase debijas reizē izcīna olimpisko spēļu bronzu
Otrā puslaika sākumā serbietes veica iespaidīgu izrāvienu, kas lielā mērā noteica šī dueļa likteni.
2016. gada 20. augusts, 20:12

Serbijas sieviešu basketbola izlase sestdien izcīnīja bronzas medaļas Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, lai gan četrgades nozīmīgākajā turnīrā šī komanda spēlēja pirmo reizi.

Cīņa par bronzu Serbija sestdien ar 70:63 (18:10, 9:17, 28:15, 15:21) pārspēja 2012.gada Londonas olimpisko spēļu vicečempioni Franciju.

Serbietēm šajā spēlē 18 punktus iemeta Jeļena Milovanoviča, kamēr 11 pievienoja Ana Daboviča. Tikmēr Francijai 18 punktus sameta Endena Mijema.

Bronzas finālu krietni sekmīgāk sāka Serbijas basketbolistes, kuras spēja izvirzīties vadībā ar 18:7, taču pirmā puslaika turpinājumā Francija atspēlējās, bet komandas lielajā pārtraukumā devās ar neizšķirtu rezultātu 27:27. Otrā puslaika sākumā serbietes veica iespaidīgu izrāvienu, kas lielā mērā noteica šī dueļa likteni. Trešā ceturkšņa vidū Serbijas basketbolistes apspēlēja pretinieces ar 18:2 un izvirzījās vadībā ar 55:42.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Serbija atdeva iniciatīvu savām pretiniecēm, kurām izdevās pietuvoties zem desmit punktiem, taču panākt serbietes neizdevās.

Vēlāk sestdien finālmaču sieviešu basketbola turnīrā aizvadīs galvenā favorīte ASV, kas cīnīsies pret Spāniju.

Riodežaneiro olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

LETA/ Foto: AFP/Scanpix/LETA