Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Paukošanā Nakoņečnijs ieguva papildus vēl divus punktus jau ceturtdien nopelnītajiem 178 punktiem, kas viņu summā ierindoja 30.vietā.

Modernās pieccīņas sportists Nakoņečnijs pēc divām disciplīnām ieņem 31.vietu 1

Sports
2016. gada 20. augustā 21:37 2016. gada 20. augustā 21:37
Latvijas modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs pēc pirmajām divām disciplīnām Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs kopvērtējumā ieņem 31.vietu.

Sestdienu modernās pieccīņas sportisti iesāka ar 200 metru peldējumu brīvajā stilā, ko Nakoņečnijs veica divās minūtēs un 3,83 sekundēs. Tas viņam ļāva tikt pie 329 punktiem un 16.vietas.

Tikmēr peldēšanā vislabāko rezultātu viena minūte un 55,60 sekundes, kas ir jauns olimpiskais rekords, uzrādīja brits Džeimss Kuks, kurš tādējādi tika pie 354 punktiem.

Vēlāk pieccīņieki aizvadīja paukošanas sacensības, kurās varēja iegūt papildu sekunžu handikapu skriešanas un šaušanas disciplīnai. Šeit Nakoņečnijs ieguva papildus vēl divus punktus jau ceturtdien nopelnītajiem 178 punktiem, kas viņu summā ierindoja 30.vietā.

Savukārt summā Nakoņečnijs iekrājis 509 punktus, kas pašlaik viņam pēc divām disciplīnām ļauj atrasties 31.pozīcijā.

Plkst.21.30 sāksies jāšanas disciplīna, kurā sportisti startēs ar izlozētiem zirgiem. Tikmēr pusnaktī sāksies noslēdzošā skriešanas un šaušanas disciplīna, kurā sportistus sagaida 3200 metru distance ar četrām šautuvēm.

Nakoņečnijs ceturtdien parastajā paukošanas disciplīnā ieņēma 31.vietu 36 sportistu konkurencē, tiekot pie 178 punktiem.

Nakoņečnijs uzvarēja 15 cīņās, bet piedzīvoja zaudējumus 22 dueļos. Tikmēr līderis ir Aleksandrs Ļesuns no Krievijas, kurš ticis pie 268 punktiem, kas šajā disciplīnā ir olimpiskais rekords.

Pēc Krievijas modernās pieccīņas divu sportistu diskvalifikācijas Latvijas pilsonību ieguvušais ukrainis Ruslans Nakoņečnijs kļuva par Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieku.

Jau iepriekš Starptautiskā Modernās pieccīņas federācija (UIPM) bija apstiprinājusi Nakoņečniju kā pirmo rezervistu dalībai olimpiskajās spēlēs. Proti, sportists būtu devies uz Riodežaneiro ar cerību, ka viņš varēs aizstāt kādas citas valsts pārstāvi, piemēram, ja tiks piešķirta diskvalifikācija, tiks gūta trauma vai kāda cita iemesla dēļ sportists nevarēs piedalīties sacensībās.

Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam pērn par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību. Savās pirmajās sacensībās ar Latvijas karogu pagājušā gada martā viņš negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, tomēr kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti.

Latvijai modernajā pieccīņā olimpiskajās spēlēs ir viena medaļa, ko 2004.gadā Atēnās izcīnīja Jeļena Rubļevska. Turpat Atēnās ceturto vietu izcīnīja Nakoņečnija treniņu partneris Deniss Čerkovskis, kuram toreiz medaļu atņēma neveiksmīgi izlozētais zirgs.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro noslēgsies svētdien.

LETA/ Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Megana Mārkla nevar likt diadēmu, bet hercogiene Ketrīna var? 18
Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 76
Foto: lielisks vakars ar brīnišķīgo Skuteli. Sajūsmā pat Renārs Kaupers 16
Pievienot komentāru