Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ruslans Nakoņečnijs bija apmierināts ar savu sniegumu jāšanā, tomēr ar zirga izlozi gan īpaši nepaveicās.

"Labdien, draugi!" Latvijas pilsonību ieguvušais Nakoņečnijs žurnālistus uzrunā latviski 7

Sports
2016. gada 21. augustā 10:46 2016. gada 21. augustā 10:46
Ilgā neziņa par dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs nav ļāvusi modernās pieccīņas sportistam Ruslanam Nakoņečnijam pilnvērtīgi sagatavoties sacensībām, tomēr viņš vismaz izjutis četrgades nozīmīgākā sporta foruma atmosfēru, pēc iegūtās 28.vietas pauda Latvijas pilsonību ieguvušais ukrainis.

"Ir kur strādāt, daudz darba priekšā," pēc sacensībām teica Nakoņečnijs, ar žurnālistiem sasveicinoties latviski ar frāzi "Labdien, draugi".

"Ir par ko domāt, tomēr ieguvu pozitīvas emocijas, ka tiku šeit - turpināsim trenēties. Bija maz laika, lai sagatavotos, gribējās labāku rezultātu, bet vismaz izjutu olimpisko atmosfēru," stāstīja sportists, kurš sākotnēji tika apstiprināts kā olimpiskais rezervists, tomēr jūlija beigās pēc divu Krievijas atlētu diskvalifikācijas viņu oficiāli iekļāva Latvijas komandā.

"Tā kā par startēšanu uzzināju tikai pirms divām nedēļām, bet labs rezultāts jūlija pirmajā pusē bija jāparāda Eiropas čempionātā, uzsvars bija uz to, lai ar sekmīgu dalību kontinenta meistarsacīkstēs saglabātu vietu izlasē," stāstīja Nakoņečnijs. "Šosezon piedalījos visās iespējamajās sacensībās un nebija laika normāli sagatavoties. Ja par Olimpiādi mēs zinātu ātrāk, domājams, ka uzsvars būtu uz to nevis vietas saglabāšanu izlasē. Noskaņojums un motivācija nākamajam ciklam ir, lai strādātu un progresētu."

"Pirms olimpiskajām spēlēm nedomāju par konkrētas vietas izcīnīšanu, bet katra elementa labu izpildi. Tomēr, protams, gribējās būt desmitniekā," pauda atlēts. "Patika kā šodien strādāju uz zirga, tomēr šajā disciplīnā nepaveicās ar izlozi. Kopumā viss tika aizvadīts vidējā līmenī."

"Ar šādu rezultātu neesmu apmierināts," teica atlēta treneris Mihails Jefremenko. "Bija ļoti slikts paukošanas sākums un nevarēja saņemties tālāk. Arī jāšanā bija par daudz kļūdu, kā arī problēmas ar fizisko stāvokli, jo bija jau sākusies atpūta. Sezona bija ļoti sarežģīta - četras sacensības trijos mēnešos un katru reizi jāskrien ar pilnu spēku. Šobrīd peldēšanā un skriešanā viņš labāk nevarēja nostartēt, bet paukošanā gan vajadzēja labāk."

Kā skaidroja Jefremenko, 10.jūlijā Nakoņečnijs startēja Eiropas čempionātā, kurā izcīnīja astoto vietu, bet pēc tam divas nedēļas atpūtās, kaut būtu bijušas nepieciešamas pat trīs atpūtas nedēļas. Par sportista dalību Olimpiādē oficiāli tika uzzināts 26.jūlijā.

"Ja būtu bijis ātrāk zināms, noteikti nebūtu bijuši tik daudzi mači un uz Eiropas čempionātu nebūtu jēga braukt," teica treneris.

Šīs olimpiskās spēles neizdevās sasniegt abiem Latvijas veterāniem Denisam Čerkovskim un Jeļenai Rubļevskai, Jefremenko atzīstot, ka viņi abi šobrīd jau ir pārāk veci, lai startētu augstākajā līmenī. "Šobrīd ir ļoti augsti rezultāti un 40 gadu vecumā ir grūti konkurēt. Mums pašlaik aug arī jaunie Ņikita Bistrovs un Pāvels Švecovs, bet daudz cilvēku šajā sporta veidā nekad nebūs, jo viņus ir grūti motivēt."

Šogad Švecovs izcīnīja 18.vietu Eiropas čempionātā pieaugušajiem, bet Bistrovs bija 17.vietā kontinenta meistarsacīkstēs starp junioriem.

Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam pērn par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību. Savās pirmajās sacensībās ar Latvijas karogu pagājušā gada martā viņš negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, tomēr kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro noslēgsies svētdien.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 12
Maira Brieža un Oleksandra Usika atklātos treniņus noskatās aptuveni 1000 cilvēku 14
Blogeris Jaroslavs priecē ar sevišķi pikantu bildīti - dupsi apaļu kā pilnmēness 46
Skatīt visus komentārus