Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas sportam ir jāmainās, uzskata Severs.

Severs norāda - olimpiādes iznākums ir bēdīgs, taču nevajag strēbt karstu 25

Sports
2016. gada 21. augustā 19:45 2016. gada 21. augustā 19:45
Pēc Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kurās Latvijas olimpiešiem neizdevās izcīnīt nevienu medaļu, "nevajag strēbt karstu" un pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, pārliecināts Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Severs norādīja, ka Riodežaneiro olimpiskās spēles Latvijai ir pirmās kopš neatkarības atjaunošanas bez nevienas izcīnītas medaļas, tādējādi radot jautājumus par to, kādēļ šāda situācija piedzīvota un ko darīt turpmāk, lai nākotnē Latvijas sportistiem veiktos labāk.

Severs atzina, ka šogad olimpisko spēļu iznākums ir bēdīgs un, neskatoties uz to, ka Latvijā ir vairāki sportisti, kas var cīnīties par augstām vietām, patlaban realitāte ir tāda, kāda tā ir. IZM pārstāvis norādīja, ka olimpiskās medaļas nav pašmērķis, tomēr augstu sasniegumu sports ir viens no virzieniem, kurā tiek ieguldīti finanšu līdzekļi, kas nozīmē, ka valsts iedzīvotāji, kuru nauda faktiski tiek ieguldīta, lai veicinātu augstus sportiskos rezultātus, sagaida sekmīgu sniegumu.

Lai gan sākotnēji publiskajā telpā, vērtējot situāciju, ka neviens no Latvijas olimpiešiem šogad nav uzkāpis uz Rio goda pjedestāla, izskanēja aicinājums atlaist atbildīgos federāciju vai Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvjus vai arī īstenot nopietnas reformas, Severs norādīja, ka patlaban "nevajag strēbt karstu". Septembra beigās ir gaidāmas LOK vadības vēlēšanas, pēc kurām varētu sākties arī plašākas diskusijas par to, kā rīkoties un ko mainīt, lai neatkārtotu bēdīgo Riodežaneiro olimpiādes rezultātu.

"Ir skaidrs, ka ļoti objektīvi jāizvērtē, kas un ko izdarīja un kas jādara tālāk. Atkārtoti rosināšu diskutēt par prioritātēm sporta sistēmā. Šis vārds sportistiem nepatīk, tomēr no prioritātēm nav jābaidās, turklāt tas nenozīmē, ka kādam būs ieslēgta sarkanā gaisma," pauda Severs.

Viņa ieskatā prioritāšu izvirzīšana un, sekojoši, arī naudas ieguldīšana prioritārajās jomās varētu rezultēties labākā sasniegumā, jo sportistu mērķim nebūtu jābūt tikai tikt uz olimpiskajām spēlēm, bet arī tur uzrādīt savus labākos rezultātus.

Latvijas sportam ir jāmainās, uzskata Severs. Viņš atgādināja sporta nozarē īstenotās reformas finanšu krīzes laikā, kad tika pieņemta virkne sistēmiski būtisku lēmumu, tādējādi Latvijas sportu padarot efektīvāku un caurskatāmāku.

IZM Sporta departamenta direktors norādīja, ka līdz šim Latvijas sportā nav ticis izdarīts viss, lai Riodežaneiro Olimpiādes rezultātu varētu patiesi "norakstīt" tikai uz sportisko neveiksmi. Valstī ir jāvērtē esošā sporta nozares situācija un jāievieš pārmaiņas, norādīja Severs, tāpat arī runājot par katra līdzatbildību.

Ņemot vērā to, ka Latvijā sporta vadības sviras lielā mērā atrodas nevalstiskā sektora, tostarp LOK, rokās, radusies situācija, ka valsts intereses tikušas novirzītas šo organizāciju ēnā, sacīja Severs, uzsverot, ka valsts šajā jomā turpmāk paliks stingrāka un prasīs lielāku atbildību.

Severs pauda, ka katrā sporta federācijā ir jānotiek pašu veikuma izvērtēšanai, turklāt viņš pats solījis kritiskāk vērtēt arī savu darbu.

Kā ziņots, Latvijas olimpieši, kuri savus startus Riodežaneiro spēlēs jau ir noslēguši, XXXI Olimpiādē piecas reizes iekļuva labāko astotniekā, tomēr pirmo reizi kopš valstiskās neatkarības atgūšanas Latvijas olimpiskā delegācija vasaras olimpiskajās spēlēs ir palikusi bez godalgas.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 246
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 69
Skatīt visus komentārus