30 gadus vecais Valilijs amatieru boksā uzvarējis Labas gribas spēlēs, savukārt Mairis Briedis ir pretendents uz pasaules čempiona titulu prestižajā WBC versijā.

Mairim Briedim nākamā cīņa pret divreiz cietumā sēdējušu bokseri 13

Sports
2016. gada 5. septembrī 17:00
Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis savā nākamajā cīņā, kas 15.oktobrī risināsies Anglijas pilsētā Liverpūlē, spēkosies ar vietējo sportistu Saimonu Valiliju, kurš līdz šim nav piedzīvojis zaudējumus, atklāja latviešu sportista pārstāvis Raimonds Zeps.

Reitinga cīņa ilgs desmit raundus.

Jau augusta vidū tika izziņots, ka Briedis nākamo cīņu aizvadīs Liverpūlē un tas būs cīņu šovā, kur galvenais notikums būs mājinieka Tonija Beljū duelis pret amerikāni B.Dž.Floresu par Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā. Savukārt Brieža pretinieks oficiāli noskaidrojies vien pirmdien, jo, kā atzina Zeps, "nav viegli atrast pretinieku, kurš grib Mairim stāties pretim reitinga cīņā".

Valilijs profesionālajā karjerā līdz šim aizvadījis deviņus dueļus un guvis deviņas uzvaras. Viņš gan ne reizi nav cīnījies ārpus Lielbritānijas. Valilijs ir 2010. gada Labas gribas spēļu čempions boksā svara kategorijā līdz 91 kilogramam. Savulaik nodarbojies arī ar futbolu "Middlesbrough" sistēmā. Britu presei Valilijs gan atmiņā visvairāk palicis ar kādu ne pārāk pozitīvu atgadījumu, jo savulaik 2006. gadā ticis notiesāts uz četriem gadiem par uzbrukumu ar nazi. Nosēdējis divus gadus aiz restēm viņš tika atbrīvots un aktīvi pievērsās boksam. Arī pērn Valilijs nonāca apcietinājumā, jo neievēroja aizliegumu tuvoties savai bijušajai draudzenei. Šoreiz viņam piesprieda astoņus mēnešus, bet viņš reāli apcietinājumā viņš pavadīja četrus.

Beljū ir pašreizējais pasaules čempions šajā svara kategorijā, kamēr Briedis ir obligātais pretendents. Beljū cīņā ar Floresu noskaidrosies, kurš būs Latvijas boksera pretinieks duelī par WBC titulu, kas jāaizvada līdz nākamā gada martam.

Augusta beigās arī WBC prezidents Maurisio Suleimans izdevumam "World Boxing News" apstiprināja, ka Beljū un Floresa dueļa uzvarētājam būs jāsacenšas ar Briedi.

"Noteikumi ir ļoti skaidri. Tonijam Beljū tika atļauta brīvprātīgā titula aizstāvēšana pret Floresu, bet uzvarētājam būs jāaizvada obligātā aizstāvēšanas cīņa," paudis Suleimans.

WBC boksa josta boksa sabiedrībā neoficiāli tiek uzskatīta par prestižāko pasaulē.

"Sapratām, ka cīņu aizvadīt Anglijā varētu būt interesanti abām pusēm - gan Briedim, gan Beljū. Mairim šī ir iespēja sevi parādīt Anglijas publikai. Viņš nenāk no milzīgas auditorijas kā Floress vai vācietis Marko Huks, tāpēc, ieejot citā tirgū, ir jāpievērš sev uzmanība. Turklāt Mairim regulāri raksta Anglijā dzīvojošie latvieši un prasa, vai viņš plāno savu cīņu tur. Līdz ar to atbalsts viņam būs arī tur," iepriekš izteicās Zeps.

Briedis par obligāto pretendentu uz WBC pasaules čempiona jostu kļuva maija vidū, kad Rīgā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas.

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 20 profesionālajās cīņās, 17 gadījumos pretiniekus nokautējot.

Kasjauns.lv, LETA/Foto: Vida Press, Ieva Lūka/LETA

Izlasi

Krievu sirmgalve pasaka visu, ko domā par "debilo valsti" 31
Neredzēsi, neticēsi... Kādā Rīgas pagalmā slejas piemineklis, kurš kādreiz bija Mildas vietā 32
Tā šajā pavasarī izskatās vienā no skaistākajām vietām Latvijā
Skatīt visus komentārus