Kristaps Janičenoks savainojuma dēļ šovasar nevarēja palīdzēt Latvijas izlasei.

Smagu traumu guvušais Janičenoks laukumā cer atgriezties jau šogad

Sports
2016. gada 8. septembrī 16:44
Pieredzējušais Latvijas basketbolists Kristaps Janičenoks laukumā cer atgriezties ātrāk par šī gada beigām, tādējādi apstrīdot iepriekšējās runas, ka viņš varētu nespēlēt līdz pat Ziemassvētkiem, sacīja spēlētājs.

"Ventspils" komandas basketbolistam Janičenokam maijā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla pirmajā spēlē pret "VEF Rīga" plīsa Ahileja cīpsla. Kopš tās reizes viņš nav spēlējis un pašlaik trenējoties individuāli.

Trešdien Janičenokam bijušas pārbaudes pie ārsta, kurš bijis patīkami pārsteigts par basketbolista atveseļošanās procesu, tomēr ieteicis to nesasteigt.

"Šobrīd man atveseļošanās process nav jāsasteidz, turklāt komanda ir ļoti saprotoša. Liels paldies viņiem par to," atklāja Janičenoks, piebilstot, ka cer laukumā atgriezties tuvāko mēnešu laikā.

"Šī vasara bija citādāka. Pēdējos gados tā man bijusi aizņemta basketbola dēļ, bet tagad bija kruķi un uz kājas smagais zābaks. Kad tas tika noņemts, sākās vairāku stundu vingrojumi katru dienu. Tas ir smags rakstura pārbaudījums," pauda Janičenoks, kurš sekojis līdzi arī Latvijas izlases gaitām Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas notika Serbijas galvaspilsētā Belgradā. "Izlases starts varēja būt mazliet veiksmīgāks. Tas būtu bijis ļoti labs, ja iekļūtu finālā un spēlētu ar Serbiju."

Janičenoks atklāja, ka viņam pēc izlases zaudējuma kvalifikācijas turnīra pusfinālā pret Puertoriko palikusi neliela rūgtuma sajūta. Tomēr viņš uzsvēra, ka Latvijas valstsvienībai nākotne izskatās laba. Uz to gan nevajagot ieciklēties.

"Nezinu, vai domāt par pagātni un nākotni ir pareizi. Tas jādara par tagadni, jo sports ir neprognozējams," nedaudz filozofisks bija 33 gadus vecais basketbolists.

Janičenoks arī piebilda, ka šobrīd "Ventspils" komanda nokomplektēta solīdi, taču visvairāk viņu priecē, ka sastāvā ir labi vietējie basketbolisti. "Arī leģionāriem nav ne vainas. Taču kodolam jābūt no Latvijas spēlētājiem."

Pavasarī "Ventspils" komanda LBL pusfināla sērijā dramatiskā cīņā ar 2-3 piekāpās "VEF Rīgas" vienībai, bet sērijā par trešo vietu zaudēja pirmajos divos mačos, tomēr turpinājumā saņēmās un ar 3-2 pieveica "Liepājas"/"Triobet" spēlētājus.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 118
  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 9
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 1