Latvijas jaunais svarcēlājs Artjoms Griščenko Eiropas čempionātā tika arī pie divām mazajām sudraba medaļām.

Svarcēlājs Griščenko izcīna otro vietu Eiropas čempionātā U-15 vecuma grupā

Sports
2016. gada 13. septembrī 16:23
Latvijas jaunais svarcēlājs Artjoms Griščenko otrdien izcīnīja otro vietu Polijā notiekošā Eiropas jaunatnes čempionāta U-15 grupas sacensībās.

Sportists svara kategorijā līdz 69 kilogramiem raušanā pacēla 110 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 134 kilogramu smagu stieni, abās šajās disciplīnās tiekot pie mazajām sudraba godalgām.

Arī summā Griščenko ar 244 kilogramiem guva otro vietu, par sešiem kilogramiem atpaliekot no uzvaru guvušā bulgāra Kristijana Jordanova.

Sacensībās Griščenko raušanā droši pieveica 107 kilogramus, bet 110 kilogrami otrajā mēģinājumā "aizgāja uz priekšu". Tiesa, trešajā tie tika pievarēti. Šajā disciplīnā nākamais čempions Jordanovs ar 109 kilogramiem bija vien ceturtais.

Tikmēr grūšanā Griščenko pievarēja gan 125, gan 130, gan 134 kilogramus un spēja apsteigt gruzīnu Eduardu Kakavadzi, kurš bija līderis pēc raušanas. Abi sportisti summā pacēla vienādu svaru, bet Griščenko bija par vairāk nekā kilogramu vieglāks. Tikmēr Jordanovs grūšanā pacēla iespaidīgu 141 kilogramu un nodrošināja uzvaru summā.

Pērn šajās sacensībās Griščenko izcīnīja astoto vietu svara kategorijā līdz 56 kilogramiem.

LETA jau vēstīja, ka sestdien jaunā svarcēlāja Daniela Ivanova izcīnīja otro vietu U-15 grupas sacensībās svara kategorijā līdz 48 kilogramiem. Arī tur Ivanova bija otrā gan raušanā, gan grūšanā.

Eiropas U-15 un U-17 čempionātā, kas ilgs visu šo nedēļu, Latviju vēl pārstāvēs Ritvars Suharevs, kurš ir ļoti izteikts savas kategorijas favorīts, Armands Mežinskis, Alberts Juhimenko un Edgars Zemrūķis.

LETA/Foto: Latvijas svarcelšanas savienība

Izlasi

Kā komunistu cenzūra to pieļāva? Viegla erotika un leģendārās "Kaukāza gūsteknes" zeķbikses 28
Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 46
Hercogienes Ketrīnas māsas Pipas kāzu ceremonija apdraudēta 4
Pievienot komentāru