Izskanējusi informācija, ka nopludinātajos materiālos ir runa par slavenajām tenisistēm Serēnu un Venusu Viljamsām.

Krievijas hakeri uzlauzuši Pasaules Antidopinga aģentūras datubāzi 13

Sports
2016. gada 13. septembrī 20:33
Krievijas hakeri uzlauzuši Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) datubāzi, kas šai organizācijai kopš augusta sākuma ir jau otrais šāda veida uzbrukums.

WADA otrdien izplatītajā paziņojumā atklājusi, ka tās datubāzi uzlauzusi Krievijas kiberspiegošanas grupa "Tsar Team", kas zināma arī kā "Fancy Bear".

Šī pati grupa iepriekš otrdien nopludināja informāciju, kas saistīta ar četriem augsta līmeņa ASV sportistiem, kuri sacentās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

"WADA ļoti nožēlo, ka radusies šāda situācija, un apzinās draudus, kas radīti šiem sportistiem, kuru informācija tika nopludināta caur šo noziegumu," paziņojumā izteicies WADA ģenerāldirektors Olivjē Nigi. "Nosodām šādus kiberuzbrukumus, kas tiek veikti, lai grautu WADA un pasaules antidopinga sistēmu."

"Fancy Bear" grupa publiskojusi vairāku sportistu failus, kuros redzami sīki nelabvēlīgi dopinga analīžu rezultāti vai tas, ka viņi lietojuši vielas, kas paredzētas terapeitiskai izmantošanai. Tas nozīmē, ka konkrētā atlēta analīzēs ir atrastas aizliegto vielu pēdas, taču tas nevar tikt klasificēts kā antidopinga noteikumu pārkāpums, ja vien tam ir izskaidrojošs medicīnisks iemesls.

WADA norādījusi, ka neviens no sportistiem, kuru faili tika nopludināti, nav pārkāpis Riodežaneiro olimpisko spēļu antidopinga noteikumus.

Iepriekš medijos bija izskanējusi informācija, ka nopludinātajos materiālos ir runa par slavenajām tenisistēm Serēnu un Venusu Viljamsām, kā arī daudzkārtējo Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni vingrošanā Simonu Bailsu.

LETA / Foto: AFP/SCanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 36
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 19
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 17