Jātnieks Snikus izcīna augsto sesto vietu Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs
Rihardam Snikum ir vissmagākās veselības prolēmas no visiem mūsu pārstāvjiem Rio paralimpiskajās spēlēs.
2016. gada 15. septembris, 23:17

Latvijas sportists Rihards Snikus ceturtdien izcīnīja sesto vietu Riodežaneiro paralimpisko spēļu jāšanas sporta iejādes sacensībās 1a medicīnas grupā, kurā piedalās sportisti ar vissmagākajām veselības problēmām.

25 sportistu vidū Snikus savāca 73,174%.

Pārliecinošu uzvaru ar 78,217% izcīnīja titulētā Lielbritānijas sportiste Sofija Kristiansena, bet līdz goda pjedestālam Snikum pietrūka mazāk nekā 0,7%.

Iepriekš pirmdien sportisti sacentās komandu sacensībās, kurās Snikus, piedaloties ārpus konkurences, uzrādīja devīto rezultātu.

Vēl viens starts iejādes sportistiem paredzēts piektdien, sadalot trešo medaļu komplektu.

Snikus 2012.gadā kļuva par pirmo Latvijas sportistu vēsturē, kurš startējis parolimpisko spēļu iejādes sacensībās. Toreiz viņš otrajā maršrutā spēja izcīnīt ceturto vietu.

LETA jau ziņoja, ka Latvija Riodežaneiro parolimpiskajās spēlēs līdz šim guvusi trīs medaļas - titulētais Aigars Apinis triumfēja diska mešanas sacensībās un izcīnīja savu ceturto zelta medaļu karjerā, Diāna Dadzīte bija labākā šķēpmešanā, savā medicīnas grupā labojot pasaules rekordu, bet Edgars Bergs pirmdien ieguva bronzu lodes grūšanā.

Riodežaneiro paralimpiskās spēles, kur Latviju pārstāv 11 sportisti, norisināsies līdz svētdienai.

Latvija paralimpiskajās spēlēs debitēja 1992.gadā, kad Barselonā startēja divi sportisti, savukārt pirmās medaļas latvieši izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad Apinis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā un diska mešanā, bet Armands Ližbovskis bija trešais tāllēkšanā. Atēnu paralimpiskajās spēlēs Apinis triumfēja diska mešanā, bet Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā un trešo vietu diska mešanā, 2008.gadā Pekinā Apinis kļuva par olimpisko čempionu diska mešanā un tāpat kā Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā, bet pirms četriem gadiem Londonā Apinis izcīnīja zelta medaļu lodes grūšanā un sudrabu diska mešanā.

LETA/Foto: Ieva Makare/LETA