Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Balsojumā par neuzticības izteikšanu Ponem piedalījās 22 federācijas biedri. 19 biedri viņam izteica neuzticību, savukārt trīs biedri balsojumā atturējās.

Peldēšanas federācijas biedri izsaka neuzticību prezidentam Ponem 19

Citi sporta veidi
2016. gada 16. septembrī 15:44 2016. gada 16. septembrī 15:44
Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) biedru ārkārtas sapulcē šodien nobalsots par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Kasparam Ponem.

Kā pastāstīja sanāksmes dalībnieki, ārkārtas sapulcē vairākums dalībnieku nobalsoja par Pones atstādināšanu no amata.

Balsojumā par neuzticības izteikšanu Ponem piedalījās 22 federācijas biedri. 19 biedri viņam izteica neuzticību, savukārt trīs biedri balsojumā atturējās.

Tāpat LPF biedri šodien balsoja par federācijas valdes atlaišanu, kuras sastāvā ir arī Pone. Šajā jautājumā par valdes atlaišanu nobalsoja 21 biedrs, bet atturējās viens.

Par Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) valdes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais LPF ģenerālsekretārs Aivars Platonovs.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja sapulces dalībnieki, šodien LPF biedri ievēlējuši jaunu valdi. Ņemot vērā, ka LPF statūtos līdz šim tika noteikts, ka valdes sastāvā ir trīs cilvēki, šodien biedri pieņēma lēmumu paplašināt valdi līdz pieciem cilvēkiem, kā tas bijis līdz izvēlei valdi samazināt līdz trim cilvēkiem.

Platonovs federācijas valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts vienbalsīgi.

Tāpat LPF valdē ievēlēts Ģirts Treiguts, Zelma Ozoliņa, Aleksejs Ļeonovs un Ilva Ivaškina.

LETA jau ziņoja, ka jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI Olimpiādē bija akreditēts.

Pone uz Olimpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc olimpiskajās spēlēs ieradies ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim.

Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro Olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK uz Olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.

Pēc paziņojuma par biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu LPF valde izplatīja atkārtotu paziņojumu par federācijas kopsapulci 3.oktobrī, vienlaikus uzsverot, ka LPF valde vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, sastādot pieprasījumu LPF biedru ārkārtas sapulces sasaukšanai, kurā tika plānots lemt par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Ponem. Tāpat LPF valde pauda uzskatu, ka biedru ārkārtas sapulces rezultāti nevar tikt uzskatīti par leģitīmiem.

LOK iepriekš tāpat atklāja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu Olimpiskajā ciematā.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ribakova ar jaunu Latvijas rekordu ierindojās 27.vietā 200 metru brasā, bet Uvis Kalniņš palika 24.pozīcijā 200 metru kompleksajā distancē.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA, Instagram

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 30
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
Luksusa viesnīca Īrijā atsaka nekaunīgai soctīklu zvaigznītei, kura pieprasīja bezmaksas brīvdienas 34
Skatīt visus komentārus