Taiga Kantāne Rio startēja gan lodes grūšanā, gan diska mešanā.

Diska metēja Kantāne ar 11.vietu noslēdz Latvijas sportistu dalību Rio paraolimpiskajās spēlēs

Sports
2016. gada 18. septembrī 14:46
Taiga Kantāne sestdien ierindojās 11.vietā Riodežaneiro paraolimpisko spēļu diska mešanas sacensībās, tādējādi noslēdzot Latvijas paraolimpiešu dalību četrgades lielākajā sporta forumā.

Kantāne, kura startēja F37 un F38 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā disku meta 23,53 metru tālumā, pēc trim piegājieniem ierindojoties 11.vietā 11 sportistu konkurencē un netiekot pie vēl trim mēģinājumiem. Pirmajā mēģinājumā latvietes raidītais disks lidoja 21,72 metru tālumā, bet otrajā piegājienā viņas rezultāts bija 21,01 metrs.

Par paraolimpisko spēļu čempioni diska mešanā F37 un F38 medicīnas grupā tika kronēta ķīniete Mi Na, kura disku meta 37,60 metru tālumā, uzrādot jaunu pasaules rekordu savā grupā.

LETA jau vēstīja, ka Kantāne otrdien ierindojās septītajā vietā Riodežaneiro paraolimpisko spēļu lodes grūšanas sacensībās.

Latvijas sportisti Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs izcīnīja divas zelta un divas bronzas godalgas. Par čempioniem tika kronēta Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā. Tāpat Dadzīte tika pie bronzas diska mešanā, bet Edgars Bergs ieguva trešo vietu lodes grūšanā.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles, kur Latviju pārstāvēja 11 sportisti, noslēgsies svētdien.

Latvija paraolimpiskajās spēlēs debitēja 1992.gadā, kad Barselonā startēja divi sportisti, savukārt pirmās medaļas latvieši izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad Apinis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā un diska mešanā, bet Armands Ližbovskis bija trešais tāllēkšanā. Atēnu paraolimpiskajās spēlēs Apinis triumfēja diska mešanā, bet Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā un trešo vietu diska mešanā, 2008.gadā Pekinā Apinis kļuva par olimpisko čempionu diska mešanā un tāpat kā Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā, bet pirms četriem gadiem Londonā Apinis izcīnīja zelta medaļu lodes grūšanā un sudrabu diska mešanā.

LETA/Foto: lpkomiteja.lv

Izlasi

Jaunieši, kuri tautai atrādīja kādas Latvijas skolas pusdienas, paskaidro - ēdiens nav slikts. FOTO
Ulmaņa gatvē atklāj jaunu "K Senukai" veikalu. Apskati, ko tur var nopirkt! 16
Katastrofāls pavērsiens luksusa festivālā Bahamās, uz kuru biļete maksāja tūkstošus. FOTO 6
Pievienot komentāru