Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas komandai šīs bija veiksmīgākās paraolimpiskās spēles, jo tika izcīnītas divas zelta un divas bronzas medaļas.

Šādi Latvijā sagaidīja mūsu paraolimpiskos varoņus no Rio spēlēm. FOTO 11

Citi sporta veidi
2016. gada 20. septembrī 20:15 2016. gada 20. septembrī 20:15
Otrdien starptautiskajā lidostā "Rīga" svinīgā ceremonijā mājās no Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm tika sagaidīti Latvijas sportisti, kurus sveica gan Ķeguma novada pūtēju orķestris "Birzgale", gan arī plašs atbalstītāju pulks.

Mājup atgriezās desmit Latvijas paraolimpieši, tostarp šo spēļu čempioni Aigars Apnis un Diāna Dadzīte, kura mājup pārveda arī bronzas medaļu, kā arī trešās vietas ieguvējs Edgars Bergs. Mājās atgriezās arī Latvijas paraolimpiešu pavadošais sastāvs.

Aigars Apinis uzvarēja diska mešanā, izcīnot savu ceturto paraolimpisko zelta medaļu karjerā, bet Dadzīte bija labākā šķēpmešanā, savā medicīnas grupā labojot pasaules rekordu. Viņa ieguva arī bronzu diska mešanas sacensībās, kamēr Bergs bija trešais lodes grūšanā. Tāpat piekto vietu iejādē izcīnīja Rihards Snikus, bet astotā loka šaušanā palika Ieva Melle.

Latvijas komandai šīs bija veiksmīgākās paraolimpiskās spēles.

Latviju Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs pārstāvēja 11 sportisti.

Paraolimpiešu sagaidītāju vidū bija ne tikai radi, draugi un atbalstītāji, bet arī Labklājības ministrs Jānis Reirs (V), kurš solīja, ka parūpēsies par to, lai jau drīzumā Ministru Kabinetā tiktu skatīts jautājums par prēmiju izmaksu sportistiem par izciliem un augstiem sasniegumiem.

"Jums atliek vien laikus sagatavot iesniegumus, es parūpēšos, lai lēmums nav ilgi jāgaida," solīja ministrs.

 

Apinis un Dadzīte var pretendēt uz 142 288 eiro lielu naudas balvu aktrs. Savukārt naudas balva par Dadzītes izcīnīto bronzas godalgu diska mešanā atbilstoši normatīvajiem aktiem nav paredzēta. Tikmēr Bergs par trešo vietu varētu saņemt līdz 51 224 eiro, bet Snikus var pretendēt uz 18 440 eiro lielu naudas balvu.

Sagaidīšanā Jelgavas sporta skolas bērni veidoja īpašu sagaidīšanas koridoru paralimpiešiem un sveica savu novadnieku Edgaru Bergu, kamēr pūtēju orķestris "Birzgale" īpaši sveica savu novadnieku Apini.

Paraolimpiešu sagaidīšanu lidostā organizēja banka "Citadele", kura jau piekto gadu Latvijā vada atbalsta kustību "Tu esi. Tu vari". Atbalsta kustība tika sākta ar mērķi atbalstīt Latvijas paraolimpiešus gan paralimpiskajās spēlēs, gan arī ikdienas procesā, gatavojoties startiem.

Latvija paraolimpiskajās spēlēs debitēja 1992.gadā, kad Barselonā startēja divi sportisti, savukārt pirmās medaļas latvieši izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad Apinis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā un diska mešanā, bet Armands Ližbovskis bija trešais tāllēkšanā. Atēnu paraolimpiskajās spēlēs Apinis triumfēja diska mešanā, bet Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā un trešo vietu diska mešanā, 2008.gadā Pekinā Apinis kļuva par olimpisko čempionu diska mešanā un tāpat kā Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā, bet pirms četriem gadiem Londonā Apinis izcīnīja zelta medaļu lodes grūšanā un sudrabu diska mešanā.

Nākamās paraolimpiskās spēles norisināsies 2020.gadā Japānas galvaspilsētā Tokijā.


LETA/Foto: Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 21
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 3
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 12
Skatīt visus komentārus