Pasaules kausā Kanāda nospiež Krieviju uz ceļiem
Spēle noslēdzās ar 5:3 kanādiešu labā.
2016. gada 25. septembris, 08:40

Kanādas hokeja izlase sestdien Toronto ar teicamu sniegumu trešajā periodā pārspēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas valstsvienību, iekļūstot Pasaules kausa izcīņas finālā.

Pusfināla cīņā laukuma saimniece Kanāda svinēja uzvaru ar 5:3 (1:0, 1:2, 3:1).

Kanādiešiem divus vārtus guva Breds Maršāns, bet pa reizei precīzi bija Sidnijs Krosbijs, Korijs Perijs un Džons Tavaress.

Krosbijs atdeva arī divas rezultatīvas piespēles, bet maiņa Maršāns - Krosbijs - Patrīss Beržerons kopā nopelnīja septiņus rezultativitātes punktus.

Rezultātu pirmajā periodā atklāja Krosbijs, bet otrajā trešdaļā iniciatīvu pārņēma Krievija, jo Ņikita Kučerovs 29.minūtē panāca izlīdzinājumu, bet Jevgēņijs Kuzņecovs vēl pēc astoņām minūtēm panāca jau 2:1 Krievijas labā. Tiesa, minūti vēlāk Maršāns atjaunoja neizšķirtu un otrajā atpūtā abas komandas devās pie neizšķirta rezultāta 2:2.

Pēdējais spēles nogrieznis sākās ar Kanādas ofensīvu, deviņu minūšu laikā gūstot trīs vārtus, kad precīzi meta Maršāns, Perijs un Tavaress. Krievijas centieni atspēlēties bija nesekmīgi, jo viņiem trešos vārtus izdevās iemest tikai deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Artemijs Panarins.

Finālā Kanāda tiksies ar Zviedrijas un Eiropas izlases pusfināla spēles uzvarētājiem, kuri tiks noskaidroti svētdien.

Kanāda uzvarēja A apakšgrupā, kurā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs un sešus punktus, kamēr otrā palika Eiropas izlase, kas tika pie četriem punktiem. Tikmēr Čehijai sacensību noslēgumā bija trīs punkti, bet ASV izlase palika tukšā.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem nodrošināja Zviedrija, kura izcīnīja uzvaras divos mačos, bet vienā zaudēja pagarinājumā. Tikmēr Krievija un Ziemeļamerikas U-23 izlase tika pie četriem punktiem katra, tomēr savstarpējā cīņā ar 4:3 uzvarēja krievi. Savukārt Somija visās trīs spēlēs zaudēja un grupā palika pēdējā.

Finālsērija, kurā labākās komandas cīnīsies līdz divām uzvarām, sāksies nākamo otrdien, otrā spēle tiks aizvadīta 29.septembrī, bet trešā spēle, ja vien būs nepieciešama, notiks 1.oktobrī.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA