Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Cīņa starp Aivaru Platonovu (pa kreisi) un Kasparu Poni par Latvijas peldēšanas federācijas galveno posteni turpinās.

Neskaidrība Latvijas peldēšanas aprindās turpinās. LOK nolemj nereģistrēt federācijas pārstāvjus

Citi sporta veidi
2016. gada 30. septembrī 12:15 2016. gada 30. septembrī 12:15
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedru vairākums šodien nobalsoja par to, lai komitejas ģenerālasamblejā nereģistrētu Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) pilnvarotos biedrus.

Uz LOK Ģenerālo asambleju bija ieradies gan bijušais federācijas prezidents Kaspars Pone, gan arī jaunais valdes priekšsēdētājs Aivars Platonovs.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja, ka pēdējās nedēļās ir diezgan daudz dzirdēts par notikumiem saistībā ar situāciju federācijā. Vrubļevskis uzsvēra, ka LOK Ģenerālā asambleja nav ne tiesa, ne Uzņēmumu reģistrs, ne izmeklēšanas institūcija, tādēļ ar civiltiesisku strīdu izšķiršanu tai nebūtu jānodarbojas, tomēr viņš piebilda, ka ir jāsaprot, vai biedru intereses tiek ņemtas vērā.

Vrubļevskis skaidroja, ka Uzņēmumu reģistrā kā federācijas prezidents ir reģistrēts Pone, tomēr LOK arī saņēma LPF biedru lēmumu, kur izteikta neuzticība Ponem. Viņš norādīja, ka biedru sapulcē piedalījās 21 no 26 federācijas biedriem. LPF iesniedza arī dokumentus Uzņēmumu reģistrā, bet reģistrācija tika atlikta, jo ir neskaidrības par biedru skaitu. Federācija bija izvirzījusi arī jaunu delegātu LOK Ģenerālajai asamblejai - Platonovu -, tomēr arī Pone ir ieradies un vēlējies piedalīties.

Vrubļevskis uzsvēra, ka starp Poni un Platonovu ir strīds par to, cik balsstiesīgo biedru ir federācijā un kurš ir tiesīgs to pārstāvēt LOK Ģenerālajā asamblejā.

Vrubļevskis norādīja, ka federācijas biedru sapulču protokolos, kas iesniegti Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP), norādīts, ka balsstiesīgo skaits svārstās no 24 līdz 26. Vienlaikus viņš pauda, ka pie šādiem apstākļiem nav iespējams precīzi noteikt precīzu statusu ne vienai, ne otrai pusei. Lai nodrošinātu biedru tiesību un sporta interešu pārstāvību, būtu jāsaprot, ka pārstāvis pārstāv LPF biedru intereses, uzsvēra Vrubļevskis.

Aicināts izteikties par radušos situāciju, Pone norādīja, ka federācijas valde bija izsludinājusi sapulci 3.oktobrī, tomēr "diemžēl daļa biedru nolēma sasaukt sapulci ātrāk, neievērojot statūtos norādīto kārtību, ko arī apliecināja Uzņēmumu reģistrs, atzīstot par neleģitīmu sapulces lēmumu".

"Šobrīd vienīgā leģitīmā valde ir esošā," uzsvēra Pone. "Gribu paskaidrot, ka nevienam citam kā Platonovam nevajadzētu labāk zināt, cik biedru ir federācijā, kas norādīti mūsu mājaslapā un atskaitēs, ko viņš pats nodevis LOK, Izglītības un zinātnes ministrijai un LSFP," pauda Pone.

Platonovs minēto noraidīja, sakot, ka dīvaina ir situācija, ka, amatā apstiprinot Poni, bija nepieciešamas 26 biedru balsis, bet, lai atstādinātu, vajag 60.

Vrubļevskis piedāvāja balsot par to, lai nereģistrētu LPF pilnvarotos pārstāvjus LOK Ģenerālajai asamblejai, jo viedokļi ir diametrāli pretēji un pastāv risks turpmākajiem lēmumiem.

LOK biedru vairākums nobalsoja par Vrubļevska ierosinājumu.

LOK Ģenerālās asamblejas dalībniekiem šodien pirms vēlēšanu sesijas sākšanās bija jāapstiprina kandidātu saraksti, tostarp LOK individuālo locekļu kandidāti. LPF individuālo locekļu amatiem bija izvirzījusi aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, kā arī bijušo LPF valdes locekli Juri Ulmani.

Sākoties sarakstu pārbaudei, izrādījās, ka Ulmanis neatrodas pasākuma norises vietā, kā dēļ LOK biedriem bija jābalso par viņa palikšanu individuālo biedru kandidātu sarakstā.

LOK biedru balsojuma rezultātā Ulmanis, kurš pretendēja arī Revīzijas komisijas locekļa amatu, no individuālo locekļu kandidātu saraksta tika izslēgts.

Uz vietu LOK Izpildkomitejā pretendē arī Pone, bet par to, vai viņš drīkstēs kandidēt, pagaidām vēl nav lemts.

LETA/Foto: Instagram, Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 5
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 24
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 2
Pievienot komentāru