Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mārtiņš Pļaviņš nolēmis turpināt pludmales volejbolista karjeru un to darīs kopā ar savu pēdējā laika partneri Haraldu Regžu.

Viss tomēr turpinās! Olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Pļaviņš nolemj turpināt karjeru 4

Citi sporta veidi
2016. gada 4. oktobrī 10:55 2016. gada 4. oktobrī 10:55
Londonas olimpisko spēļu medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš turpinās sportista karjeru un arī nākamajā sezonā spēlēs kopā ar Haraldu Regžu, pirmdien LTV raidījumā "Sporta studija" atklāja pieredzējušais volejbolists.

Septembra sākumā pēc trešās vietas izcīnīšanas Eiropas čempionāta "Masters" turnīrā Jūrmalā, Pļaviņš pieļāva domu, ka varētu noslēgt karjeru, taču tagad viņš paziņojis, ka turpinās spēlēt.

"Lēmums ir turpināt smiltīs. Nedomāju, ka jāuzstāda četru gadu plāns - jāsāk ar vienu gadu un tad jāskatās, kas notiek. Haralds Regža pa iepriekšējo gadu ir progresējis un, ja ieguldīs lielu darbu ziemā, daudz kas var mainīties. Lielā doma ir tālāka, bet sākumā jāsāk ar vienu gadu," raidījumā sacīja Pļaviņš, kurš karjeras laikā piedalījies divās olimpiskajās spēlēs.

Pirms astoņiem gadiem Pļaviņš duetā ar Aleksandru Samoilovu kļuva par pirmajiem Latvijas pludmales volejbolistiem, kas spējuši kvalificēties olimpiskajām spēlēm, bet četrus gadus vēlāk viņš ar Jāni Šmēdiņu sensacionāli tika pie olimpiskās bronzas.

Tomēr pēc Londonas Olimpiādes duets izšķīrās. Ja Šmēdiņš uzsāka veiksmīgu sadarbību ar Samoilovu, Pļaviņš ilgstoši bija ideālā pārinieka meklējumos un noslēgumā viņam duetā ar Regžu neizdevās kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Pļaviņš ir gatavs savu mērķu īstenošanai par spīti tam, ka nākamajā sezonā viņam ar Regžu nebūs tik liels Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) finansiāls atbalsts.

"Izsitīsimies, pierādīsim sevi un atkal viss būs kārtībā," optimismu saglabā Pļaviņš.

"Vēlētos četru gadu laikā izsisties līdz "Grand Slam" finālposmam, kurā tiek desmit labākās komandas. Ticu, ka mēs to varam. Man vairāk jāstrādā ziemā, jo varu būt starp tiem aizsargiem (labākajiem), kas spēlē tajā turnīrā. Mums ar Haraldu vairāk jāpieturas pie taktiskiem zīmējumiem, mēģinu viņam palīdzēt un domāju, ka viss sanāks," bilda Pļaviņš.

Viņš arī uzskata, ka partnerim vairāk jāstrādā svaru zālē un jāveic vieglatlētikas treniņi, lai izmantotu visu savu potenciālu lēcienā. "Kā saka treneris (Aigars Birzulis), viņš nelec, bet staipās. Tāpat psiholoģiski - kad viņam ir grūti, to redz visa pasaule. Viņš ļauj pretiniekiem sajust, ka viņi var," uz Regžas procesu cer Pļaviņš.

Šobrīd 31 gadu vecais Pļaviņš pirmos lielos panākumus pludmales volejbolā guva duetā ar Samoilovu - viņi 2004.gadā triumfēja Eiropas U-20 čempionātā un gadu vēlāk bija labākie arī pasaules U-21 meistarsacīkstēs. Ar Šmēdiņu viņš sadarbību sāka pēc Pekinas Olimpiādes, sportistiem 2010.gadā tiekot pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs, bet gadu vēlāk sasniedzot pasaules čempionāta pusfinālu.

2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs tieši Pļaviņš bija Latvijas karognesējs atklāšanas ceremonijā, bet pašās sacensībās no viņa un Šmēdiņa visaugstākie rezultāti netika gaidīti. Taču duets negaidīti tika pie bronzas, turklāt uzreiz pēc tam arī triumfēja Pasaules kausa "Grand Slam" kategorijas posmā.

Tomēr sezonas izskaņā Šmēdiņš paziņoja, ka sāk sadarbību ar Samoilovu un Pļaviņam ilgstoši tā arī neizdevās atrast piemērotu pārinieku. Nākamajā olimpiskajā ciklā viņš uzspēlēja ar Jāni Pēdu, Aleksandru Soloveju, Hermani Egleskalnu, bet noslēgumā izvēle krita uz Regžu. Abi sportisti pērn uzvarēja vēsturē pirmajās Eiropas spēlēs, tomēr šogad kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm viņiem neizdevās ne pēc pasaules ranga, ne arī caur Kontinentālo kausu.

LETA/Foto: Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 10
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 102
Skatīt visus komentārus