Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Gregors Dimitrovs un Marija Šarapova savulaik bija pasaulē slavenākais tenisa pāris.

Šarapovas bijušais draugs Dimitrovs uzskata, ka viņa bija pelnījusi diskvalifikāciju 1

Sporta zvaigznes
2016. gada 5. oktobrī 18:06 2016. gada 5. oktobrī 18:06
Slavenā Krievijas tenisiste Marija Šarapova bija pelnījusi diskvalifikāciju par bēdīgi slavenā meldonija lietošanu, uzskata krievietes bijušais draugs Grigors Dimitrovs.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) lēma par Šarapovas diskvalifikācijas termiņa samazināšanu, līdz ar to tenisiste kortā varēs atgriezties jau nākamā gada aprīļa beigās.

"Tenisam pietrūkst viņas. Viņa atgriezīsies, būs izsalkusi, aizrautīga un motivēta," teica ATP ranga 20.numurs Dimitrovs, kurš ar Šarapovu pēc divu gadu attiecībām izšķīrās pērnā gada jūlijā.

Tāpat bulgāru tenisists uzskata, ka Šarapovai izdosies veiksmīgi atgriezties tenisā, tajā pašā laikā piebilstot, ka diskvalifikācija bija pelnīta.

"Ja tu ko dari, tam vienmēr ir sekas. Ja kāds kaut ko dara, viņš noteikti saņem to, ko ir pelnījis," pauda Dimitrovs.

Kā piemēru Dimitrovs nosauca Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) pagājušajā nedēļā mazpazīstamajam Dienvidāfrikas Republikas tenisistam Džošuam Četijam piespriesto mūža diskvalifikāciju par spēļu sarunāšanu.

"Šāda veida darbībām jau vajadzēja notikt agrāk," secināja Dimitrovs.

ITF jūnijā Šarapovai piesprieda divu gadu diskvalifikāciju par aizliegto vielu lietošanu, bet tenisiste uzreiz ar apelāciju vērsās CAS, cerot sodu samazināt vai pilnībā atcelt.

Otrdien CAS nāca klajā ar lēmumu samazināt Šarapovas diskvalifikāciju līdz 15 mēnešiem, kas viņai kortā ļaus atgriezties 2017.gada 26.aprīlī. Savā paziņojumā organizācija norādījusi, ka sportiste šajā lietā nav pārāk vainojama, turklāt viņa uzņēmusies atbildību par notikušo, kas arī mudinājis tenisistes sodu samazināt.

Tāpat CAS piebilda, ka Šarapovas lieta nav bijusi par sportisti, kura krāpusies, taču viņai vajadzējis saviem pārstāvjiem ieteikt rūpīgi sekot līdzi aizliegto vielu sarakstam.

Šarapovas diskvalifikācija stājās spēkā šī gada 26.janvārī, kad tenisiste tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā.

Zīmīgi, ka nedēļu pirms 26.aprīļa Šarapova būs nosvinējusi savu 30.dzimšanas dienu.

Pašlaik 29 gadus vecā Šarapova sacīja, ka medikamentu lietojusi desmit gadus un neesot zinājusi, ka tas kopš šī gada 1.janvāra ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā.

Šarapova, kura iestājusies Hārvarda Universitātē un plāno apgūt uzņēmējdarbību, ir pieckārtēja "Grand Slam" turnīru uzvarētāja.

Krievijas tenisiste karjerā uzvarējusi 35 WTA turnīros, tostarp 2004.gadā WTA sezonas noslēguma finālturnīrā, bet vēl 23 turnīru finālos zaudējusi.

LETA jau vēstīja, ka meldonijs, kas ir medikamenta "Mildronāts" aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā tika iekļauts pirms gada. Šogad tas kļuvis par "populārāko" dopingu pasaulē, jo tā lietošanā pieķerti ļoti daudzi sportisti, un tieši Šarapova ir pats "skaļākais" vārds. Septembrī ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) pārstāvjiem tikās arī Latvijas farmācijas kompānijas AS "Grindeks" pārstāvji, tomēr viņiem neizdevās panākt "Mildronāta" aktīvās vielas izņemšanu no aizliegto vielu vidus, un to būs aizliegts lietot arī 2017.gadā.

WADA līdz 30.septembrim bija pagarinājusi periodu, kura laikā meldonija lietošanā pieķertie sportisti varēja izvairīties no diskvalifikācijas, ja viņu organismā konstatēts neliels daudzums šīs vielas. Kaut gan oficiāli tas nav izziņots, paredzams, ka no 1.oktobra šī atruna vairs nav spēkā un meldonijs sportistu organismā vairs nedrīkstēs atrasties nemaz.

Nesen meldonijs tika iekļauts arī Nacionālajā hokeja līgā aizliegto vielu sarakstā.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 14
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 15
Pievienot komentāru