Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas sportisti šogad mums sagādājuši daudz patīkamu un saviļņojošu mirkļu.

Lepojamies ar mūsu izcilībām! Sporta mirkļi, kas saviļņoja Latviju 2016. gadā 12

Sporta zvaigznes
2016. gada 31. decembrī 05:31 2016. gada 31. decembrī 05:31
2016. gads Latvijas sportā paliks atmiņā ar dažu atlētu nepiepildītiem sapņiem un cerībām lielās sacensībās, tomēr ne mazāk bija tādu, kas izturēja atbildības slogu un sasniedza cerēto. Tāpat aizejošajā gadā netrūka sportistu, kas paveica krietni vairāk, nekā gaidīja pat viņu kvēlākie fani. Atskatīsimies uz 2016. gada mirkļiem, kas neatstāja vienaldzīgus sporta draugus Latvijā un citviet pasaulē.

Angelīnas Kučvaļskas ceturtā vieta Eiropas čempionātā ir nebijis panākums Latvijas daiļslidošanas vēsturē.

Visu laiku spilgtākais sasniegums Latvijas daiļslidošanā. Septiņpadsmit gadu vecā rīdziniece Angelīna Kučvaļska sasniedza šķietami neiespē- jamo – ceturto vietu Eiropas čempionātā. Janvāra nogalē Slovākijā notikušajās sacensībās rīdziniece piekāpās tikai trim Krievijas sportistēm. Daudzi eksperti uzskatīja, ka Angelīna bija pelnījusi pat medaļu, bet pati padsmitniece pilnībā akceptēja tiesnešu lēmumu.

Pasaules čempionāta sudrabs – nebijis panākums Latvijas kamaniņu sporta stafetei. Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, kā arī brāļi Andris un Juris Šici Vācijas trasē Kēnigzē piekāpās vienīgi mājiniekiem. Medaļas mūsu kamaniņu sporta stafetes komandai pagājušajā sezonā bija ierastas, un katra reize, kad to nebija, tika uztverta kā neveiksme. Otrā vieta pasaules čempionātā ir visu laiku augstākā mūsu izlasei šajā disciplīnā. Kopš 2008. gada stafete pasaules čempionātos notikusi sešas reizes, un Latvija šajā laikā bija ieguvusi trīs bronzas medaļas.

Skeletona lielvalsts. Martins Dukurs turpina savu uzvaru gājienu Pasaules kausa sacensībās, un Tomass pārsvarā izcīna otro vietu. Tas Latvijā spēj pārsteigt vairs tikai reto. Tomēr Leldes Priedulēnas kļūšana par junioru pasaules čempioni ir patīkams pārsteigums. Par lielu brīnumu gan to nevajadzētu uzskatīt, jo Lelde jau kopš Pasaules kausa sezonas sākuma pierādījusi, ka spēj cīnīties par augstām vietām.

Kalnu slēpošanas lielā diena. Mārupietis Kristaps Zvejnieks paveica ko tādu, ko neviens neatkarīgās Latvijas kalnu slēpotājs nebija spējis. Kristaps kvalificējās Pasaules kausa sacensību otrajam braucienam un tika pie ieskaites punktiem. Itālijā notikušajās sacensībās Latvijas labākais kalnu slēpotājs izcīnīja 26. vietu 75 dalībnieku konkurencē.

Foto: EPA/LETA
0/11

Citi šobrīd lasa

Dziednieks Pēteris alkoholiķus ārstē, neaizliedzot viņiem dzert 10
Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 14
"Pārgalvībai nav robežu!" Tā par kāda BMW šofera izdarībām Latgales pusē saka policijā 3
Skatīt visus komentārus