Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tev nav jābūt perfektam, lai iepatiktos citiem cilvēkiem. Viņus daudz vairāk iedvesmos dzīvs cilvēks ar labajām pusēm un arī trūkumiem, kas prot defektus pārvērst par efektiem.

Sveši sapņi un sliktas kompānijas. 10 lietas, kuras tu noteikti nožēlosi pēc 10 gadiem 4

Dzīvesstils
2016. gada 23. februārī 07:45 2016. gada 23. februārī 07:45
Gudri cilvēki saka, ka labāk nožēlot padarīto, nekā nožēlot nepaveikto. Un viņiem ir pilnīga taisnība! Portāls Cluber.com piedāvā iepazīties ar 10 lietām, kuras var nākties nožēlot. Taču tavos spēkos ir darīt visu, lai to nepieļautu!

1. Nēsāt masku, lai atstātu iespaidu uz citiem

Daži no mums katru dienu nēsā masku, ko parāda apkārtējai pasaulei. Diemžēl dažreiz izrādās, ka aiz maskas… nav nekā. Ja pārāk daudz laika tērē domājot, ko par tevi padomās citi, aizmirsīsi par savu patieso būtību. Nevajag baidīties no svešu cilvēku nosodījuma, jo dziļi sirdī taču tu zini, kas esi. Tev nav jābūt perfektam, lai iepatiktos citiem cilvēkiem. Viņus daudz vairāk iedvesmos dzīvs cilvēks ar labajām pusēm un arī trūkumiem, kas prot defektus pārvērst par efektiem.

2. Dzīšanās pēc svešiem sapņiem

Sarežģītākā lieta cilvēka dzīvē ir atrast sevi. Otrā grūtākā – būt laimīgam un apmierinātām ar to, kas esi. Ja reiz esi noskaidrojis savu aicinājumu, tad seko tam un neklausies uz radu un draugu iebildumiem. Ne jau viņiem būs jādzīvo, strādājot netīkamā, bet labi atalgotā profesijā! Ne viņiem būs katru dienu ar nepatiku jāiet uz darbu, ja patiesais aicinājums ir gādāt par mājām un audzināt bērnu pulciņu! Ļoti iespējams, ka tavi tuvinieki vai draugi kritiski raudzīsies uz taviem sapņiem, tā mēdz notikt. Taču tev nevajag izdzīvot cita cilvēka sapņus, jo dzīve ir pārāk īsa un tu nevari izpatikt visiem.

Ja daudzus gadus esi iestrēgusi netīkamā darbā, bet jūties par vecu pārmaiņām? Muļķības! Ja neko nedarīsi lietas labā, nekas arī nemainīsies.

3.  Atrašanās sliktā sabiedrībā

Neļauj nevienam sevi ievilkt nepatīkamās situācijās! Ja draudzība ar kādu cilvēku vienmēr noved pie problēmām, izvairies no tā. Tēlaini izsakoties, šāds „draugs” nevarēs nospiest gaili, kamēr nebūsi ielikusi viņa rokās ieroci. Vairies no sliktām kompānijām, jo neko labu šāda pieredze tev nedos.

4. Būšana egoistiskam narcisam

Labi un gaiši cilvēki, kas labprāt palīdz citiem, ne tikai aizvada piepildītu dzīvi, bet arī ilgi paliek atmiņā citiem. Varētu teikt, ka labie darbi un vieta daudzu cilvēku sirdīs ir labākais mantojums, ko atstāt pēc nāves. Savā labā darītais aizies no šīs pasaules līdz ar tevi pašu, taču citiem izrādītā laipnība un palīdzība paliks vēl ilgi.

5. Izvairīšanās no dzīves piespēlētajām iespējām

Ja daudzus gadus esi iestrēdzis netīkamā darbā, bet jūties par vecu pārmaiņām? Muļķības! Ja neko nedarīsi lietas labā, nekas arī nemainīsies. Ja tevi iedzen šausmās doma, ka pēc desmit gadiem nodarbosies ar to pašu, ko tagad, tad steidzami kaut kas jāmaina. Vecums, stabilitāte esošajā darbā un nepateicīgā ekonomiskā situācija – tās visas ir tikai atrunas. Ja turēsi acis un ausis vaļā, saskatīsi daudzas jaunas iespējas izaugsmei un pārmaiņām.

Ja attiecības dod vairāk rūpju nekā gandarījuma, tad pienācis laiks pamāt ardievas. Dažās situācijās vienkārši nav jēgas labot kaut ko, kas sen jau nelabojami salauzts.
6. Padošanās, kad kļūst grūti

Kas neko nedara, tas nekad nekļūdās. Bet arī neko nesasniedz. Nenolaid rokas, ja par darāmo lietu tomēr ir vērts pacīnīties. Karjerā un biznesā jāvirzās soli pa solim. Kaut kas izdosies, kaut kas ne. Tāda ir dzīve, un tam gājis cauri katrs, kurš tagad var lepoties ar augstiem sasniegumiem. Aiz katras uzvaras ir pūles un izlieti sviedri.

7. Cenšanās kontrolēt katru sīkumu

Dažreiz vienkārši vajag ļaut visam ritēt savu gaitu, nevis mēģināt panākt, lai katra mazākā lieta notiktu pēc tava prāta. Skaties uz situāciju kopumā, nevis uztraucies par mazsvarīgiem sīkumiem. Tie tevi novedīs izmisumā, taču jēgas nebūs nekādas. Dzīvē viss notiek tā, kā tam  ir jānotiek. Tikai dažreiz vajadzīgs laiks, lai to saprastu.

8. Saņemt mazāk, nekā esi pelnījis

Tev jābūt gana stipram, lai dotos uz priekšu, un pietiekami saprātīgām, lai īstajā brīdī nogaidītu. Dažreiz vajag krist, lai pēc tam pakāptos augstāk. Ja attiecības dod vairāk rūpju nekā gandarījuma, tad pienācis laiks pamāt ardievas. Dažās situācijās vienkārši nav jēgas labot kaut ko, kas sen jau nelabojami salauzts.

9. Atlikšana uz rītdienu

Tev šķiet, ka ir taču vēl tik daudz laika piepildīt savus sapņus un sasniegt mērķus. Taču kādā dienā tevi piemeklēs sajūta, ka vilciens jau aizgājis, un tu būsi kārtējais cilvēks ar nepiepildītiem sapņiem. Tev būs palicis tikai garš saraksts ar atrunām, kāpēc nevarēji izdarīt to vai šo.

10. Būšana slinkam un neizlēmīgam

Pasaule neko nav tev parādā! Beidz sapņot un sāc rīkoties, jo tikai tā tu sasniegsi kaut ko no gribētā. Uzņemies vadību pār savu dzīvi, nevis gaidi, kad kaut kas sāks notikt pats no sevis. Tu esi spējīgs cilvēks, tāpēc izmanto savu potenciālu līdz maksimumam un pats būsi laimīgāks.

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 40
Skatīt visus komentārus